Upozorował włamanie do domu dziecka

w Aktualności

Policjanci zatrzymali 20 – letniego mężczyznę, który upozorował włamanie do jednego z wałbrzyskich domów dziecka. Sprawca, jak się okazało pracujący w placówce, wykorzystując oryginalne klucze, ukradł z podręcznego warsztatu elektronarzędzia wartości ponad 700 złotych. Wszystkie skradzione przedmioty policjanci odzyskali.

13 lipca 2010 roku tuż przed godziną 10.00 policjanci z Wałbrzycha ustalili i zatrzymali na jednej z ulic 20 – letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że kilka dni wcześniej włamał się do pomieszczeń warsztatowych jednego z domów dziecka, skąd ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 700 złotych.

Jak ustalili jednak policjanci, żadnego włamania nie było, a sprawcą okazał się stażysta pracujący w tej placówce, który ukradł narzędzia. Mężczyzna miał oryginalne klucze do warsztatu i w ten prosty sposób dostał się do środka. Dla zmylenia spreparował ślady działania przestępczego. Przepiłował kratę w oknie i wskazał jakoby tą drogą właśnie sprawca wszedł do pomieszczeń.

Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. 20 – latek był znany wcześniej policjantom. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok

Zwiedzili Polskę

Kilka istotnych uchwał podjęli radni na ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.
Go to Top