Uratował ludzi i zatrzymał poszukiwanego

Uratował ludzi i zatrzymał poszukiwanego

w Region

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze mieszkania, do którego doszło w jednej z kamienic w Świebodzicach. Dwunastu innych lokatorów ewakuowano z budynku.

Do zdarzenia doszłom późnym wieczorem. Do komisariatu policji w Świebodzicach przybiegła przestraszona kobieta, informując dyżurnego o pożarze mieszkania w jednym z budynków, oddalonych kilkadziesiąt metrów dalej. Rozpoczynający służbę na III zmianie policjant natychmiast udał się ze zgłaszającą na miejsce zdarzenia. Po przejściu kilkunastu metrów zauważył, płomienie i dym unoszący z mieszkania na parterze.O zaistniałej sytuacji poinformował oficera dyżurnego jednostki, który powiadomił straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Po dojściu do budynku, część jego lokatorów była na zewnątrz. Po chwili przed budynek dotarła zgłaszająca kobieta, która stwierdziła, że wśród osób, które są na podwórku nie ma osób, które przebywały w płonącym mieszkaniu tzn. kobiety i mężczyzny. Policjant wszedł na klatkę schodową. Usłyszał wołanie o pomoc. Rozpoczła próby dostania się do środka. Po wejściu do mieszkania zauważył leżącego na podłodze mężczyznę. Złapał go za ręce i wyciągnął na zewnątrz układając w bezpiecznej odległości od pożaru. Po kilku minutach na miejsce zdarzenia przyjechała straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Po chwili z płonącego mieszkania została ewakuowana przez strażaków kobieta. Oboje trafili do szpitala. Z budynku ewakuowano jeszcze 12 osób. Prowadząc czynności na miejscu pożaru policjanci ustali, iż w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru odcięty był prąd. Właścicielka używała lampy naftowej i świec. Osoby, które zabrano do szpitala były pod wpływem alkoholu. W pożarze całkowitemu spaleniu uległa kuchnia z przyległym do niej pokojem. Pomieszczenia przekazano administratorowi budynku. Po zakończeniu akcji gaśniczej mieszkańcy budynku powrócili do swoich mieszkań. W trakcie akcji gaśniczej wśród gapiów policjant zauważył mężczyznę, który jest poszukiwany przez policjantów ze Świebodzic. Zatrzymał go i doprowadził do komisariatu. Zatrzymany był poszukiwany od 2009r. w celu ustalenia miejsca pobytu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top