Uroczysty kongres

Uroczysty kongres

w Region

W 100-lecie działalności Ligi Kobiet Polskich w Sejmie odbył się uroczysty kongres organizacji. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła marszałek Ewa Kopacz. W uroczystości brała udział członkinie LKP ze Świdnicy.

Historia LKP w Świdnicy to ponad 60 lat. Mimo dziejowych wichrów i zmian ustroju organizacja w Świdnicy przetrwała do dziś. Po okresie transformacji ustrojowej w latach 90 XX wieku reaktywowała swoją działalność i jest inicjatorem oraz współorganizatorem wielu akcji na rzecz edukacji, oświaty i promocji zdrowia kobiet w Świdnicy. Stowarzyszenie prowadzi działalność w oparciu o społeczną pracę swoich członkiń i innych wolontariuszy, nie jest utrzymywane z budżetu państwa i nie posiada stałych dochodów, a swoje zadania realizuje na bazie dotacji celowych oraz środków pozyskiwanych od ludzi dobrej woli. Od 2006 r. LKP w Świdnicy każdego roku w marcu organizuje cieszącą się dużą popularnością uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Głównym tematem wszystkich dotychczasowych edycji przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top