Urząd odpowiada posłance

Urząd odpowiada posłance

w Aktualności

Urząd miejski w Wałbrzychu odpowiedział na synał posłanki Anny Zalewskiej, która domaga się przywrócenie linii nr 30. O sprawie pisaliśmy więcej TUTAJ.

Oświadczenie Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu dotyczące linii nr 30

"Na trasie Wałbrzych-Świebodzice regularne przewozy osobowe wykonywał przedsiębiorca legitymujący się zezwoleniem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, którego termin ważności upłynął 30 września br. Przed upływem tego terminu przedsiębiorca złożył u Prezydenta Miasta Wałbrzycha (organu właściwego od 1 stycznia 2013 roku do jego wydania) wniosek o przedłużenie zezwolenia. W trakcie postępowania 20 września do urzędu wpłynął wniosek Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego we Wrocławiu (dla Prezydenta organu nadzoru nad wydanymi zezwoleniami) „o nieprzedłużania zezwolenia na wykonywania przewozów regularnych osób w ramach linii komunikacyjnej nr 30 Wałbrzych-Świebodzice" dla w/w przedsiębiorcy. Pismo było konsekwencją kontroli ITD, w którym stwierdzono naruszenie warunków określonych w zezwoleniu, co dotyczy trasy przejazdu lub wyznaczonych przystanków oraz przestrzegania rozkładu jazdy, wykonywania przewozów osób autobusem, który nie odpowiada warunkom technicznym do tego rodzaju przewozów, warunków związanych z dokumentacją pracy kierowcy, wykonywania przewozów niesprawnym autobusem (zatrzymano dowód rejestracyjny z powodu usterek technicznych i upływu terminu badań technicznych). Ponadto w wyniku wielokrotnych kontroli stwierdzono, że przedsiębiorca realizuje przewozy niezgodnie z zatwierdzonym przez Marszałka Województwa rozkładem jazdy. Biorąc to pod uwagę oraz przepisy prawa zaistniały przesłanki do odmowy przedłużenia zezwolenia.

Informuję, że mimo przejściowych niedogodności (do czasu wydania zezwolenia dla nowego przewoźnika na tę linię) pasażerowie ze Świebodzic mogą się przemieszczać w kierunku Wałbrzycha pojazdami linii nr 31. Przystanek znajduje się w Świebodzicach przy ul. Wolności oraz przy ul. Wałbrzyskiej (Termet), gdzie można dojechać z Osiedla Piastowskiego i Al. Lipowej linią miejską Świebodzic nr 1 obsługiwaną przez DLA sp. z o.o. Linie obsługiwane są we wszystkie dni tygodnia według ustalonych rozkładów jazdy".

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top