Usłyszał poważne zarzuty

Usłyszał poważne zarzuty

w Aktualności

Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu 30-letniemu mieszkańcowi wałbrzyskiej dzielnicy Stary Zdrój zarzucając mu, że w dniu 06.08.2013r. usiłował pozbawić życia swoją żonę oraz, że przez okres 3 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią oraz dwojgiem małoletnich dzieci.

W toku śledztwa ustalono, że feralnego dnia pomiędzy oskarżonym Rafałem Z., będącym pod wpływem alkoholu, a jego żoną wywiązała się awantura, w następstwie której pokrzywdzona razem z dwójką małoletnich dzieci chciała opuścić mieszkanie. Wówczas oskarżony zaczął rękami dusić kobietę, uciskając jej szyję i uderzał ją pięścią w brzuch, w wyniku czego doznała ona chwilowej utraty przytomności. Świadkami tego zdarzenia były dzieci, przy czym starsza dziewczynka próbowała odciągnąć oskarżonego od matki. Kiedy jej działania okazały się bezskuteczne chwyciła za telefon i wykonała połączenie na numer alarmowy policji.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji skierował na miejsce patrol, który udał się tam niezwłocznie. Oskarżony słysząc sygnał zbliżającego się radiowozu odstąpił od pokrzywdzonej i pobiegł na strych, a stamtąd na dach budynku. Tam, chcąc najprawdopodobniej popełnić samobójstwo, owinął sobie wokół szyi kabel antenowy i skoczył w dół. Przewód nie wytrzymał ciężaru jego ciała i urwał się, a oskarżony spadł prosto na dach zaparkowanego pod domem radiowozu policyjnego. Rafał Z. został zatrzymany przez policję, a z uwagi na fakt, że upadając na dach radiowozu doznał złamania kości udowej, został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Podejrzany w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu wynoszącym 0, 39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W dniu 09.08.2013r. na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowania, przy czym z uwagi na stan jego zdrowia będący skutkiem upadku i złamania kości udowej, sąd orzekł o umieszczeniu go w oddziale szpitalnym Zakładu Karnego we Wrocławiu. Za czyn polegający na usiłowaniu pozbawienia życia grozi kara taka sama jak za dokonanie takiej zbrodni, to jest kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top