Usłyszał zarzut zabójstwa

Usłyszał zarzut zabójstwa

w Region

Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 36-letniego mieszkańca Kłodzka, którego zwłoki zostały ujawnione przez przypadkowe osoby w dniu 15 września 2013r. na terenie tzw. małej twierdzy w Kłodzku.

W dniu 15 września b.r. w godzinach wieczornych funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego kłodzczanina Andrzeja O. W dniu 17 września b.r. prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa Tomasza K., polegający na tym, że w dniu 13 września b.r. przy użyciu noża spowodował u pokrzywdzonego rozległą ranę ciętą szyi. Podejrzany przyznał się do popełnienia zabójstwa wyjaśnił jednak, że czynu tego dopuścił się działając na prośbę pokrzywdzonego, za jego namową i pod wpływem współczucia dla niego. Wyjaśnił także, że przed zabójstwem przyjął od pokrzywdzonego, zgodnie z wcześniejszą umową, pieniądze w kwocie 5000 zł. Ustalono, że mężczyźni znali się od kilku lat. Pokrzywdzony zatrudniał w przeszłości Andrzeja O. w swojej firmie. Na wniosek prokuratora kłodzki sąd zastosował wobec Andrzeja O. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Z ustaleń śledztwa wynika, że Tomasz K. około rok temu przeszedł poważną chorobę neurologiczną w wyniku czego był w znacznej mierze sparaliżowany. Ze zgromadzonych dotychczas dowodów, w tym relacji świadków wynika, że miał kłopoty osobiste, był w złej kondycji psychicznej, wyrażał myśli samobójcze. W dniu 20 września b.r. zatrzymano 42-letniego Krzysztofa M., także mieszkańca Kłodzka, któremu prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa związanego z głównym wątkiem śledztwa, zaś sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z uwagi na dobro śledztwa i trwające nadal czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności sprawy, na obecnym etapie nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top