Utrudnienia na drogach

Utrudnienia na drogach

w Region

Podróżujący po naszym regionie kierowcy musza liczyć się z utrudnieniami na drogach – na części tras trwają właśnie remonty.

Do 31 maja kierowców czekają utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 366. W Piechowicach naprawiany jest most i przepust, a w Miłkowie trwa remont balustrady na przepuście. Natomiast do 7 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 369 w Jarkowicach będzie remontowany przepust, a na drodze wojewódzkiej nr 363 w Zagrodnie zostaną wymienione bariery na moście. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności na tych odcinkach ze względu na zwężenie jezdni, zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

11 maja w Kotlinie Kłodzkiej rozpoczął się remont trzech przepustów zlokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich: nr 387 (dwa obiekty w okolicach Ratna Dolnego), 388 (w Chocieszowie). Naprawiana jest również balustrada na przepuście w Bierkowicach (DW 381). W związku z tymi pracami – planowany termin ich zakończenia to 18 maja – kierowcy spotkają się z następującymi utrudnieniami: zwężeniem jezdni, ograniczeniem prędkości do 40 km/h oraz wygrodzeniem wzdłuż jezdni.

Do końca czerwca potrwa przebudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 392. Most znajduje się w Stroniu Śląskim. Przez Potok Pogonna, w miejscu wyburzonego starego obiektu powstaje wraz z dojazdami nowa przeprawa. Most będzie miał klasę A – 50 t nośności. Wykonawcą tych prac jest firma TARCOPOL z Wrocławia. Koszt zadania wynosi 1 600 000 zł. Środki finansowe pochodzą z budżetu województwa.Uwaga utrudnienia! Kierowcy jadący przez Stronie Śląskie powinni korzystać z wyznaczonego objazdu drogą wojewódzką nr 392 – kierunek Stronie Śląskie – Żelazno – droga krajowa nr 33 – kierunek: Bystrzyca Kłodzka do drogi wojewódzkiej nr 392.

Do 18 maja zakończony zostanie remont w Ruszowie (DW 350 – naprawa przepustu do 14 maja), Grodźcu Małym (DW 319, naprawa przepustu – planowany termin zakończenia prac 15 maja), Nowym Kościele (DW 328 – montaż barier na przepuście do 18 maja). 20 maja planuje się natomiast zakończyć naprawę i wykonanie opaski na moście w Rokitkach (DW 328). W następnym dniu (21 maja) zakończą się prace przy naprawie przepustu w Rajczynie (DW 334).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top