Utrudnienia związane z rajdem Krause

Utrudnienia związane z rajdem Krause

w Region

Od piątku do niedzieli (20-22 kwietnia) zaplanowano rozegranie 40. edycji Rajdu Świdnickiego-Krause – II rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012 r. oraz II rundy Rajdowego Pucharu Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy zakończy się rajd. W tym roku po wielu latach przerwy w Świdnicy zostanie rozegrany prolog rajdu ulicami miasta.

W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Utrudnienia dla kierowców:

 

START i META RAJDU

W piątek, 20 kwietnia oraz w niedzielę, 22 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską).

 

MIASTECZKO RAJDOWE

W piątek, 20 kwietnia od godziny 8.00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe", które funkcjonowało będzie do niedzieli, 22 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy, które poprowadzone zostaną ulicami:

– od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Westerplatte lub ulicami: Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką.

– od strony ronda na ul. Śląskiej/Przyjaźni – ulicami: Śląską, Polną Drogą, Sprzymierzeńców do tras objazdów wyżej wymienionych.

W następnych dniach funkcjonowania „Miasteczka Rajdowego" czyli od soboty, 21 kwietnia do niedzieli, 22 kwietnia z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem u zbiegu ul. Śląskiej z Pionierów). W tym czasie odcinek ulicy Śląskiej (od Westerplatte do ronda) będzie drogą bez przejazdu i może służyć jako miejsce do parkowania.

PROLOG

W piątek, 20 kwietnia w godzinach popołudniowych, czyli od godz. 17.00 zostaną zamknięte drogi w związku z przygotowaniem prologu. Zamknięcie potrwa do godzin wieczornych minimum do godz. 21.15. Dla obszaru miasta zajętego przez trasę odcinka specjalnego, wyznaczono objazdy poprowadzone ulicami:

– od strony ul. Zielonej – ulicami: Przyjaźni, Słowiańską, Wałbrzyską, al. Niepodległości, Wrocławską, Wodną, Kopernika, Towarową, a w stronę przeciwną: ul. Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką, Westerplatte, Towarową, Kopernika, Wodną do Wrocławskiej.

– od strony placu Wolności: ul. Zygmuntowską, Równą, Mieszka I, do Wodnej i dalej wyznaczoną trasą ulicami: Wodną, Kopernika, Towarową do skrzyżowania z ul. Westerplatte lub poprzez alternatywną trasę: al. Niepodległości, ulicami: Wałbrzyską, Słowiańską, Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką do skrzyżowania z Westerplatte.

Na ulicach po których prowadzony będzie prolog obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu Placu Drzymały, Piekarskiej, Placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, parkingu przy ul. Sprzymierzeńców, Polnej Drogi. Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie. Za utrudnienia przepraszamy!

ZMIANY W KURSOWANIU AUTOBUSÓW

Od piątku do niedzieli (20-22 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z 40. Rajdem Świdnickim – KRAUSE.

Pierwsze utrudnienia w ruchu pojazdów pojawią się ok. godz. 8.00 rano w piątek, 20 kwietnia w obrębie ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku ul. Sprzymierzeńców do ul. Śląskiej) i Śląskiej. Wówczas zorganizowane zostanie „Miasteczko rajdowe", na teren którego będą wpuszczane wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej, ale wyłącznie do godz. 16.00. O tej samej godzinie zostaną wprowadzone zmiany w trasach przejazdów autobusów w rejonie ul. Westerplatte, ponieważ rozpoczną się prace zabezpieczające odcinek specjalny rajdu. „Miasteczko" funkcjonować będzie aż do późnych godzin wieczornych w niedzielę, 22 kwietnia natomiast komunikacja miejska w rejonie ul. Westerplatte powróci już w sobotę.

Ponadto w sobotę, 21 kwietnia pomiędzy godz. 11.30 a 17.30 zamknięty zostanie dojazd do Lubachowa od strony Świdnicy, na wysokości skrzyżowania na Złoty Las. W tym czasie linia nr 30 kończyć i zaczynać kursy będzie w Bystrzycy Górnej.

Rajdowa nagroda fair play

Załogi rajdowe biorące udział w 40. Rajdzie Świdnickim Krause w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski powalczą o jeszcze jedną nagrodę – fair play Prezydenta Świdnicy. Ma to być jedna z dodatkowych specjalnych kategorii.

– Uczestnikom sportowej rywalizacji i kibicom życzymy solidnej dawki emocji, ale przy tym nie możemy zapominać, że ważny jest nie tylko duch rywalizacji, ale też zasady fair play. Stąd pomysł na nagrodę – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i dodaje. – Rywalizować i walczyć można w sposób otwarty i uczciwy, co pokazują kierowcy w kolejnych edycjach rajdu.

Szklana statuetka w kształcie rajdowej kierownicy przeznaczona jest dla załogi, która się wyróżni podczas zmagań i mimo zaciętej rywalizacji będzie potrafiła przyjść z pomocą innym uczestnikom rajdu, borykającym się np. z problemami sprzętowymi. Premiowane będą sportowe zachowania konkurentów.

Specjalną statuetkę przygotowali świdniccy artyści Magdalena i Andrzej Kucharscy, którzy wykonują prace w szkle.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top