Uzdrowiska będą się promować

Uzdrowiska będą się promować

w Gospodarka

O tym, że nasz region jest świetnym miejscem do turystyki uzdrowiskowej przekonywać będzie turystów w sumie 10 gmin, które w partnerstwie zrealizują projekt pt. „Uzdrowiskowy Dolny Śląsk". Wśród nich – Jedlina-Zdrój i Szczawno-Zdrój.

Na realizację projektu miasto Jelenia Góra (koordynator i lider projektu) otrzymało unijne dofinansowanie w kwocie 1 mln 317 tys. zł. Pochodzi ono z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (Działanie 6.1 „Turystyka uzdrowiskowa – promocja" w Priorytecie VI Wykorzystanie i promocja potencjału turystycznego i kulturowego Dolnego Śląska).

– Realizacja projektu ma nie tylko wypromować Dolny Śląsk jako region o wysokich walorach uzdrowiskowych, ale także przyczynić się do wzrostu ogólnej liczby przyjazdów związanych z turystyką uzdrowiskową i zdrowotną. Działania w tym kierunku mają być prowadzone kompleksowo, przez 10 gmin-partnerów. Koszt całego zadania, to ponad 2 mln zł -mówi marszałek województwa dolnośląskiego Marek Łapiński.

Kampania promocyjna produktu turystycznego pod marką „Uzdrowiska Dolnośląskie" obejmie akcję outdoorową (będą to dwie dwutygodniowe kampanie billboardowe prowadzone w ośmiu województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim, mazowieckim, śląskim, małopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim), reklamę w Internecie (również za granicą), reklamę telewizyjną oraz wydanie przewodnika promocyjnego "Uzdrowiska Dolnośląskie" w czterech wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim i czeskim.

Planowane jest także stworzenie interaktywnego portalu internetowego (w czterech wersjach językowych), zawierającego informację o sieciowym produkcie "Uzdrowiska Dolnośląskie" wraz z bazą teleadresową, profilem leczniczym uzdrowisk, wirtualnymi wycieczkami po atrakcjach turystycznych regionu oraz filmy reklamowe, pozwalającego na wyszukanie bazy pobytowej, leczniczej i rekreacyjnej.

Wraz z Jelenią Górą projekt realizowały będą: Kudowa-Zdrój, Świeradów-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Lądek Zdrój, Polanica Zdrój, Jedlina Zdrój, Niemcza (Przerzeczyn-Zdrój), Duszniki-Zdrój, Szczawno-Zdrój.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top