V Targi Edukacyjne

V Targi Edukacyjne

w Aktualności

Jak zaplanować swoją przyszłość i edukację? Jaką szkołę wybrać, aby mieć dobrą pracę? To pytania nurtujące uczniów klas trzecich gimnazjów. Odpowiedzią na te pytania są Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Głuszycy, które odbywają się cyklicznie od kilku lat.

Tym razem było to już piąte spotkanie szkół średnich i zawodowych z gimnazjalistami. Do gimnazjum w Głuszycy przyjechało 13 przedstawicieli szkół z powiatu wałbrzyskiego, kłodzkiego i świdnickiego. Organizacją imprezy zajęli się Głuszyccy gimnazjaliści przy wsparciu nauczycieli oraz dyrekcji. Około 40-to osobowa grupa młodzieży pod opieką Agnieszki Dobosz i Bożeny Wardawy czuwała nad sprawną organizacją targów. Gimnazjaliści z Głuszycy, Walimia oraz Jedliny Zdrój mogli uzyskać na targach wszystkie istotne informacje, aby już niedługo dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Takie spotkania to doskonała okazja do tego, aby każda ze szkół mogła zaprezentować swoją ofertę edukacyjną i pozyskać jak największą liczbę przyszłych uczniów. Targi, jak co roku spełniły swoje zadanie, a organizatorzy spisali się wzorowo. Warto pochwalić bardzo dobrą organizację i niezwykłą gościnność uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Głuszycy. -Jak zwykle czuliśmy się tutaj, jak u siebie w domu, serdeczność i chęć do pomocy okazywano nam na każdym kroku – twierdzą uczestnicy targów. Targi edukacyjne to przede wszystkim: promocja gminy i szkoły w powiecie oraz prezentacja ofert edukacyjnych dla gimnazjalistów. – Zależy nam na tym, aby gimnazjaliści , biorąc udział w takich targach, potrafili zaplanować swoją przyszłość i nauczyć się samorządności. Młodzież uzyskała ważne i praktyczne informacje ,w efekcie których lepiej dokona wyboru przyszłej szkoły na poziomie ponadgimnazjalnym. Jesteśmy zdania, iż wszystko , co przyniesie korzyści naszym gimnazjalistom, pomoże im w zaplanowaniu swojej kariery, warte jest poświęcenia naszej pracy. Dlatego też współpraca z uczniami przy organizacji targów to czysta przyjemność, która przynosi wymierne efekty-nasi uczniowie doskonale potrafią odnaleźć się w szkołach ponadgimnazjalnych – podsumowała tegoroczne targi dyrektor Gimnazjum Publicznego w Głuszycy Ewa Dorosz.

Ofertę edukacyjną przedstawili: ZS w Głuszycy , ZS nr 2 w Wałbrzychu, III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, ZS nr 4 w Wałbrzychu, ZS nr 5 w Wałbrzychu, ZS nr 7 w Wałbrzychu, Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu , Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych w Wałbrzychu, ZS w Szczawnie Zdroju, ZS Bożków, Rzemieślnicza ZSZ w Wałbrzychu, ZS Rolnicze Centrum KU w Mokrzeszowie, ZS Turystyczno-Hotelarskich w Świdnicy oraz firmy wspierające edukację: Akademia Umiejętności Matematycznych oraz Biuro Turystyki Młodzieżowej ATAS specjalizujące się w organizacji wyjazdów na kursy językowe.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top