VI Półmaraton górski „Z flagą na Trójgarbie”

w Czarny Bór/Sport

Ogromna determinacja, wola walki i pokonania własnych słabości towarzyszyła biegaczom podczas rywalizacji na Masywie Trójgarbu.

Nie ma złej pogody na bieganie – mówił włodarz Czarnego Boru podczas powitania zawodników, który wspólnie z Mirosławem Lechem, wójtem Gminy Stare Bogaczowice, dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Później już było tylko bardziej emocjonująco. Pierwsi zawodnicy na mecie meldowali się już po niespełna godzinie biegu po pokonaniu dystansu „Górskiej Dyszki”, która w tym roku wyniosła 12 km. Ostatni zawodnicy finiszowali po ok. 3 godzinach. Na mecie czekał na zawodników ciepły posiłek, a na trasie punkty kontrolne zaopatrzone w wodę i owoce.  Do wszystkich biegaczy trafiły pakiety startowe oraz autorskie medale wykonane przez mieszkankę Gminy Czarny Bór, a do najlepszych powędrowały puchary i nagrody.

Ogromne podziękowania kierujemy wszystkim podmiotom, które wsparły organizację imprezy. Do tego grona zaliczamy: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” – główny sponsor Biegu, SportFuel.pl, Ocean Czasu Świdnickie Centrum Floatingu, Hiperbar Centrum Terapii Tlenowej, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Świat Lnu, Kuhne Polska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Staropolanka, Sanikom sp. z o.o. z Lubawki – mówili po biegu organizatorzy.

Za bezpieczeństwo podczas biegu dbali strażacy zrzeszeni w OSP Witków, ratownicy medyczni oraz Grupa Sudecka GOPR i Michałow Prusakow. Organizatorem zawodów byli pracownicy Urzędu Gminy oraz Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze i UKN Melafir Czarny Bór, który opiekował się  biurem zawodów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top