VIII Targi Edukacyjne

VIII Targi Edukacyjne

w Aktualności

Już po raz ósmy w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku w targach uczestniczyło 15 szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: wałbrzyskiego, kłodzkiego, świdnickiego.

Dodatkowo obecni byli doradcy zawodowi z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu oraz Firma Językowa z Wrocławia „Atas". Każdego roku targi w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy cieszą się wielką popularnością. Grupa wystawców zwiększa się z roku na rok a organizacją imprezy zajęli się Głuszyccy gimnazjaliści przy wsparciu nauczycieli oraz dyrekcji. Grupa organizatorów czuwała nad sprawnym przebiegiem targów. Impreza ta jest skierowana przede wszystkim do klas III gimnazjum, a w związku z tym uczestnikami targów oprócz gimnazjalistów głuszyckich byli również uczniowie Gimnazjów  z Walimia i Jedliny Zdrój. Dyrektor głuszyckiego gimnazjum Ewa Dorosz powitała zaproszonych gości, dziękując jednocześnie za zaangażowanie i kreatywność wszystkich uczestników. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych przygotowała niezwykle interesującą ofertę dla przyszłych uczniów, przedstawiając jednocześnie bardzo szeroki wachlarz swoich osiągnięć i sukcesów. Gimnazjaliści z Głuszycy, Jedliny Zdrój , Walimia, jak i ich rodzice mogli uzyskać wszystkie istotne informacje, aby już niedługo dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Targi spełniły swoje zadanie, uczniowie zapoznali się z ofertą szkół, a organizatorzy spisali się wzorowo. Wszyscy uczestnicy Targów zgodnie twierdzą, że wrócą do Gimnazjum w Głuszycy za rok. – Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to pierwsza trudna decyzja w życiu młodych ludzi. Nie należy jej podejmować pochopnie. Dlatego też nasze Targi ułatwiają uczniom dokonanie słusznego wyboru, zaplanowanie następnego etapu swojej edukacji i przyszłości. Zależy nam również na tym, aby gimnazjaliści , biorąc udział w targach mogli nauczyć się samodzielności i współpracy z innymi – podsumowała imprezędyrektor Ewa Dorosz . Najważniejszy cel Targów został osiągnięty – młodzież uzyskała ważne i praktyczne informacje ,w efekcie których lepiej dokona wyboru przyszłej szkoły na poziomie ponadgimnazjalnym.

Dyrekcja, organizatorzy, uczniowie oraz rodzice dziękują serdecznie uczestnikom: Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju , Zespół Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera w Wałbrzychu , Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Krzyżowicach , Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie , Zespół Szkół Nr 7 Im. Komisji Edukacji Narodowej W Wałbrzychu , Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu , Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa im. Stanisława Palucha , Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu , Zespół Szkół nr 4 w Wałbrzychu , Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy , Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie , Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie , Zespół Szkół nr1 w Wałbrzychu , II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu , Noworudzka Szkoła Techniczna w Nowej Rudzie Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Groźne zderzenie

Pogotowie ratunkowe zabrało kobietę  poszkodowaną w wypadku, do którego doszło dzisiaj w

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Przystanek kolejowy Dzikowiec

Rada Ministrów przyjęła uchwałę o utworzeniu Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków
Go to Top