W drogę na Mistrzostwa Europy

W drogę na Mistrzostwa Europy

w Sport

Dzisiaj ekipa KKW JAMA Wałbrzych wyrusza na kolejny zagraniczny wyścig. Po startach w zawodach Pucharu Świata w Novym Mescie na Morave oraz Albstadt, a także UCI Junior Series w Nalles we Włoszech i Graz w Austrii przyszła kolej na Mistrzostwa Europy MTB w Sankt Wendel.

Do Kadry Polski został powołany Filip Helta i od dwóch tygodni jest na zgrupowaniu z czołowymi zawodnikami MTB w Polsce. Jednak nie tylko Filip wystartuje w zbliżającym się europejskim czempionacie. Dzięki startom w najważniejszych zawodach Europy w tym sezonie zgodę na start otrzymali także Mateusz Banaś, Krzysztof Bujalski, Patrycja Piotrowska, Łukasz Szymczuk i Łukasz Winiarski. W związku z tym cały skład KKW JAMA Wałbrzych, który startował za granicą będzie reprezentował Polskę na niemieckich mistrzostwach. Ta europejska impreza, jedna z najważniejszych w kalendarzu imprez kolarskich odbędzie się tym razem w urokliwej, niemieckiej miejscowości St. Wendel. Przed zawodnikami długa droga, ale trzeba wyjechać wcześniej, aby przed tak ważnym startem zregenerować organizm po podróży oraz dokładnie poznać trasę zawodów. Start zawodników KKW przewidziano na sobotę 7 czerwca. Juniorka Patrycja Piotrowska wystartuje o godzinie 9:00. Nasz Orlik Łukasz Szymczuk będzie walczył o godzinie 17:00, a największa grupa zawodników, juniorów w składzie: Łukasz Winiarski, Filip Helta, Mateusz Banaś oraz Krzysiek Bujalski powalczy o 11:30. Dzień wcześniej, w piątek o godzinie 15:00 Filip Helta będzie reprezentował Polskę w wyścigu sztafetowym w drużynie z Mają Włoszczowską, Markiem Konwą oraz Bartłomiejem Wawakiem. Mocny skład Polskiego zespołu budzi nadzieje na osiągnięcie dobrego miejsca w Mistrzostwach Europy.

– Ten ważny dla młodych zawodników wyjazd nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego naszych partnerów i sponsorów – zaprzyjaźnionych firm, które wiele razy wspomagały młode talenty naszych zawodników, w tym Mistrza Polski Juniorów Łukasza Winiarskiego. Dzięki nim możliwe jest spełnienie swoich marzeń i celów, jakim jest reprezentowanie Polski na takiej imprezie jak Mistrzostwa Europy – mówią członkowie klubu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top