W imieniu obywateli

W imieniu obywateli

w Aktualności

Jedyny na Dolnym Śląsku i piąty w całym kraju – w wałbrzyskim starostwie powiatowym działa punkt przyjęć Rzecznika Praw Obywatelskich. Do biura zgłaszają się mieszkańcy powiatu, którzy sami nie mogą poradzić sobie z problemami prawnymi, porozumieć się z odpowiednimi organami, lub nie widzą sposobu odwołania od niekorzystnych dla nich decyzji.

– Na ogół są to sprawy dotyczące działalności organów ścigania, policji, prokuratury. Przychodzą również skargi na jednostki zajmujące się lokalami komunalnymi, organy gminy, zarząd budynków – wymienia Natalia Kłączyńska, prawniczka Biura Praw Obywatelskich. Często zdarza się jednak, że specjalistka nie jest w stanie pomóc petentom urzędu. Dzieje się tak z powodu braku możliwości prawnych, lub w wyniku przekroczenia terminu odwołania od niekorzystnej dla obywatela decyzji. Wiele interwencji podejmowanych przez prawnika przynosi jednak konkretny skutek. Są to zazwyczaj takie sprawy, w których dany organ jest bezczynny. – tłumaczy Natalia Kłączyńska – Nasza interwencja najczęściej powoduje, że widać natychmiastowe zainteresowanie sprawą – dodaje prawniczka.

Punkt przyjęć Rzecznika Praw Obywatelskich cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Prawniczka dostępna jest w każdy trzeci piątek miesiąca od godziny 10 do 14. Obywatele, które osobiście nie mogą dotrzeć do biura, powinny przesłać swój wniosek wraz z kserokopią dokumentów, na adres siedziby Pełnomocnika Terenowego RPO we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał
Go to Top