W marcu wybieramy radnych

W marcu wybieramy radnych

w Aktualności

W niedzielę 24 marca 2013 roku odbędą się wybory do rady powiatu wałbrzyskiego – poinformował na spotkaniu z dziennikarzami pełniący obowiązki komisarza Józef Piksa. W tym dniu mieszkańcy ośmiu gmin wybiorą 17 radnych, którzy będą reprezentować ich interesy.

Wcześniej w powiecie było o 12 radnych więcej bowiem o mandaty mogli ubiegać się również kandydaci z Wałbrzycha. Skrócenie kadencji i kolejne wybory to efekt decyzji Rady Ministrów sprawie przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu oraz ustalenia nowych granic powiatu wałbrzyskiego. Najwięcej, bo aż 5 samodzielnych mandatów otrzyma Boguszów-Gorce, który jest największym miastem w powiecie wałbrzyskim. Sześć głosów w radzie otrzymają radni z okręgu Jedlina Zdrój, Głuszyca i Walim. Po trzy radni ze Szczawna ZdrOJU i Starych Bogaczowic oraz Czarnego Boru i Mieroszowa.

Dopiero, co ogłoszono termin wyborów, a już pojawił się pierwszy konflikt. Część radnych uważa, że do dzisiaj oficjalnie nie wygaszono ich mandatów. – Do dzisiaj nie otrzymałem uchwały o tym, że mój mandat został wygaszony. To powinna zrobić bowiem rada. Dlatego w mojej ocenie w związku z obowiązującym prawem dalej posiadam mandat radnego – uważa Szymon Heretyk, były przewodniczący rady powiatu. Zarządzający obecnie powiatem komisarz zapewnia, że wygaśnięcie mandatów nastąpiło automatycznie w momentem wejścia w życie rozporządzenia o przywróceniu Wałbrzychowi praw grodzkich. Nie zamierza zmieniać swojej decyzji i będzie dążył do przeprowadzenia wyborów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top