W nocy możliwe burze

W nocy możliwe burze

w Region

Intensywne opady deszczu, burze oraz możliwość opadów gradu zapowiada Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB we Wrocławiu – informuje rzecznik UM w Świdnicy.

Stopień zagrożenia oceniany jest na 2 w 3-stopniowej skali. Ostrzeżenie ma obowiązywać do wtorku, 7 sierpnia. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym o zabezpieczenie przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz np. balkony, parapety. Prosimy o parkowanie samochodów w bezpiecznych miejscach – nie narażonych na spadające gałęzie drzew lub inne przedmioty.

Treść ostrzeżenia:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu

OSTRZEŻENIE Nr 67

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silne burze z gradem/2

Obszar: województwo dolnośląskie

Ważność: od godz. 13:00 dnia 06.08.2012 do godz. 06:00 dnia 07.08.2012

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, miejscami z opadami gradu. W nocy burze stopniowo będą zanikać, ale nadal utrzymywać się będą opady deszczu, miejscami, zwłaszcza w subregionie wrocławskim i wałbrzyskim, o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów deszczu od 10 do 30 mm, miejscami do 50 mm. Burzom towarzyszyć będą porywy wiatru od 80 km/h do 100 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top