Wakacje w mieście 2020

w Boguszów Gorce/Region

Tegoroczna edycja „Wakacji w mieście” z OSiRem w Boguszowie-Gorcach miała trochę inny charakter i przebieg niż dotychczas. Pomimo obostrzeń i ograniczeń epidemiologiczno-sanitarnych udało się sparwdzić młodzieży wiele niespodzianek.

Zajęcia odbywały się w trzech kilkunastoosobowych grupach na każdej z dzielnic miasta. Na rozgrzewkę były organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne, na których goszczono  m.in. panią Małgorzatę z Sanepidu, która opowiedziała jak bezpiecznie spędzić letni wypoczynek oraz panią Kornelię z Fundacji Recal, która przypomniała o zasadach segregacji odpadów i ekologicznym zachowaniu. W drugim tygodniu zaczęły się „zajęcia wyjazdowe”.  – Byliśmy na kręglach w Restauracji Magdalenka oraz uczestniczyliśmy w warsztatach na terenie CKK Witold – gdzie wykonywaliśmy własnoręczne dekoracje na płóciennych torbach. W kolejnych tygodniach byliśmy m.in. w ExploraParku w Wałbrzychu, gdzie udało nam się zgubić w labiryncie luster, pobawiliśmy się klockami i łamigłówkami oraz stawiliśmy czoła iluzjom z pogranicza nauki i magii. Odwiedziliśmy również wałbrzyskie Muzeum Porcelany, gdzie oprócz „zagadkowego” zwiedzania odbyły się warsztaty z ozdabiania porcelanowych talerzy. Gościliśmy też na Naturals Ranch gdzie pojeździliśmy na koniach oraz zjedliśmy kiełbaskę z ogniska. Odbyła się także wycieczka turystyczno-krajoznawcza na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego, podczas której zwiedziliśmy ruiny starego Zamku Książ oraz przeszliśmy się Przełomem Pełcznicy. Zawędrowaliśmy także na Starą Kopalnię w Wałbrzychu gdzie najpierw odbyły się warsztaty z robotyki i programowania w KidsTECH, a następnie uczestnicy pobrudzili sobie rączki poznając ciężką pracę górnika. Były także spacery i wycieczki po najbliższej okolicy w tym na pobliską Górę Chełmiec gdzie po drodze były zdobywane Pokemony – relacjonują uczestnicy wakacji w mieście.

Kolejna wycieczka autokarowa została zorganizowana do Nowej Rudy gdzie dzieci zwiedziły Muzeum „Kopalnia Węgla” w towarzystwie Skarbnika – opiekuna kopalni oraz przejechały się podziemną kolejką. W drodze powrotnej z Nowej Rudy wstąpiły do Pałacu „Jedlinka” w Jedlinie-Zdroju. Odwiedziły również ponownie CKK Witold – tym razem testowały nową grę terenową przygotowaną dla turystów. Na koniec została zorganizowana wycieczka do Zagórza Śląskiego. – Najpierw zwiedzaliśmy Zamek Grodno, następnie wzdłuż Jeziora Bystrzyckiego udaliśmy się na zaporę. W drodze powrotnej weszliśmy na „śpiewający” most z odgłosami ptaków, zjedliśmy lody nad wodą oraz odwiedziliśmy Centrum Informacji Turystycznej zwane Akwarium – gdzie zobaczyliśmy ryby występujące w Jeziorze Bystrzyckim –  opowiadają zachwyceni.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*