Wakacje z Centrum Kultury

w Czarny Bór

Szaleństwo w Śląskim Wesołym Miasteczku, tańce w Indiańskiej Wiosce, spotkanie z gigantycznymi owadami, mnóstwo zajęć kreatywnych, a do tego zabawa w Master Chefai młodego ogrodnika. To tylko część atrakcji z jakich w ramach programu wakacyjnego korzystać mogli najmłodsi mieszkańcy Gminy Czarny Bór Program przygotowała czarnoborska Biblioteka+Centrum Kultury, a zajęcia realizowane były  codziennie zarówno w Centrum jak również we wszystkich świetlicach wiejskich.

Podczas wakacji nie było mowy o nudzie. Były zajęcia kreatywne, wyjazdy do kina, oraz warsztaty kulinarne i ogrodnicze realizowane wspólnie z czarnoborskim Kołem Gospodyń Wiejskich w ramach projektu „Z kamerą w kuchni i ogródku czyli międzypokoleniowe warsztaty z KGW”.  Był też czas na wycieczki w wyjątkowe miejsca, te znane, sprawdzone oraz w miejsca nowe na mapie regionalnych atrakcji. W tym roku wybór padł na wrocławskie ZOO i jego niesamowite Afrykarium. Rozległy teren, bogactwo fauny i flory, egzotyczne gatunki zwierząt i niepowtarzalny klimat sprawiają, że zawsze chce się w to miejsce wracać.

Kolejne ciekawe i warte polecenia miejsce – odkryte w ramach wakacyjnych wypraw to Gigantei – Karkonoski Park Ducha Gór gdzie czarnoborscy wycieczkowicze łyknęli trochę historii i geografii, a do tego zmierzyli się z gigantycznymi owadami (na szczęście nieprawdziwymi). Jednak zdecydowanie najwięcej radości i emocji dostarczył wypad do chorzowskiej Legendii – legendarnego Śląskiego Wesołego Miasteczka.A na miejscu? Kolejka górska, kosmiczne wahadło, karuzele łańcuchowe, samoloty, zjeżdżalnie wodne, bajkowe filiżanki, gabinet krzywych zwierciadeł, tęczowe balony itp. itd. Pomimo całodziennego szaleństwa żaden z uczestników nawet nie wspomniał o zmęczeniu, czy chęci powrotu do domu. Czarnoborski program wakacyjny zakończył się wizytą w Indiańskiej Wiosce nad Bobrem – w Janiszowie. Najprawdziwsi w świecie Indianie, rzut do celu tomahawkiem, strzelanie z łuku, łapanie węży, a nawet dojenie bizona. Do tego gościna w Tipi, popcorn z ogniska, a na zakończenie wspólnie odtańczony tradycyjny indiański Taniec Słońca.  Wszystko to sprawiło, że również wycieczka nad Bóbr okazała niezapomnianą przygodą, przysłowiowym „strzałem w 10” oraz wspaniałym podsumowaniem programu wakacyjnego z B+CK.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem

Spółdzielnia powołana

W siedzibie Inkubatora Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się zebranie założycielskie Spółdzielni Energetycznej
Go to Top