Wałbrzych miastem boksu

Wałbrzych miastem boksu

w Aktualności/Galeria

– Boks był i jest dla mnie pasją. Jest szermierką na pieści, w której wygrywa mądrość, refleks i zrównoważenie. Siłę zostawiam na drugim planie. Każde wyjście na ring jest dla mnie wyzwaniem – mówi Rafał Kaczor, organizator gali bokserskiej Wałbrzych – Polska

– Zadowolony jesteś z gali?

– Moim zdaniem to były dobre walki. Najbardziej cieszy nas to, że dopisała frekwencja. Gdyby obiekt był jeszcze większy hala chyba dalej by się jeszcze wypełniła. Kibicom więc chyba się podobało. Po zakończeniu otrzymałem wiele pozytywnych opinii, że mieszkańcy chcą kolejnych takich imprez, że wałbrzyski boks odżywa. To cieszy i motywuje.

 

– Jak oceniasz swoją walkę?

– Kibice, którzy oglądali mój pojedynek po jego zakończeniu gratulowali mi. Osobiście czuję jednak mały niedosyt.

 

– Dlaczego?

– Bo nie do końca byłem skupiony na walce. Jako organizator musiałem zadbać o to, aby wszystko grało. Dla tych młodych bokserów byłem sekundantem. Musiałem wprowadzić ich na ring i powiedzieć, co mają robić. Obciążenie psychiczne było wiec duże. Udało się i to cieszy, a ja wygrałem walkę.

 

– Hala była Twoja. Doping było słychać chyba nawet na zewnątrz.

– Taki doping niesie. Dziękuję każdemu kibicowi, który mnie w ten sposób motywował do walki. Ta siła w gardłach chyba nawet mnie poniosła. W pierwszej rundzie chciałem od razu znokautować mojego przeciwnika. Robiłem to dla kibiców, by stworzyć widowisko, pokazać piękny boks i udowodnić, że w Wałbrzychu jest na wysokim poziomie.

 

– Jak oceniasz inne walki wałbrzyskich bokserów? Maciej Pieloch (Wałbrzych) – Marcin Łęgowski

– Dla każdego starałem się ściągnąć mocnego przeciwnika. To był pierwszy garnitur bokserski. Na tej gali było żadnego słabego zawodnika. Bardzo dobra walkę stoczył Marcin Pieloch, który walczył z brązowym medalistom mistrzostw Europy i wielokrotnym mistrzem Polski. Co istotne Marcin w piątek miał wypadek. Dachował, ale wyszedł z tego cało. Rehabilitantka Amelia Kaczor postawiła go jednak na nogi i spisał się w ringu bardzo dobrze.

 

– Czy możemy liczyć na kolejną galę?

– To się robi dla kibiców. My jesteśmy dla nich. Oni nas nie zawiedli. My na pewno nie zawiedziemy teraz ich. Będzie reaktywacja wałbrzyskiego sportu i kolejna gala.

 

Sukcesy sportowe Rafał Kaczora

– Wielokrotny Mistrz Polski Młodzików- Mistrz Polski Juniorów w latach 1999-2000- Mistrz Polski Młodzieżowy w latach 2001-2002- Mistrz Polski Seniorów w latach 2004, 2005, 2006, 2007, 2008- Mecze Międzynarodowe 7 walk, wszystkie wygrane : z Ukrainą, Węgrami, Białorusią i czterokrotnie z Irlandią.- Turnieje Międzynarodowe :- turniej w Halle Niemcy – III miejsce- turniej w Kaliningradzie w Rosji – I miejsce- turniej w Ostrawie Czechy – I miejsce- Ogółem stoczonych walk 230 w tym 8 remisów i 18 przegranych- Aktualny Reprezentant Polski na wszystkie mecze Międzynarodowe i zgrupowania Kadry Narodowej- Uczestnik Mistrzostw Świata w boksie amatorskim w Chicago – wywalczona nominacja Olimpijska, sklasyfikowany jako V zawodnik na świecie w wadze do 51 kg .- Drużynowy Mistrz Polski Seniorów w boksie amatorskim w 2007 r.- Zdobywca I miejsca w oficjalnym Pucharze Polski – Grand Prix w 2007 r.- Aktualny Mistrz Unii Europejskiej- Reprezentant Polski w boksie amatorskim na Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2008- Zawodnik I Ligii Czeskiej ( Ostrawa ) i I Ligii Niemieckiej ( Herta Berlin )- Brązowy medalista Turnieju Międzynarodowego w Debreczynie na Węgrzech 2009.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top