Wałbrzyska młodzież w stolicy

Wałbrzyska młodzież w stolicy

w Aktualności

Wizyta w sejmie oraz spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka, to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na grupę uczniów z powiatu wałbrzyskiego, która pojechała na zaproszenie posłanki Katarzyny Mrzygłockiej do Warszawy.

Uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić m.in. gmach Sejmu RP, po którym oprowadziła parlamentarzystka opowiadając o pracy posłów. Wyróżnieniem dla uczestników wycieczki była także wizyta w Gabinecie Marszałka Sejmu RP. W swoim biurze ugościł ich również Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który rozmawiał z młodzieżą o poszanowaniu praw i godności innych ludzi, a w szczególności osób z niepełnosprawnością.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10, Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu pojechali do stolicy w ramach projektu aktywizacji osób niepełnosprawnych. Wycieczka miała na celu m.in. integrację dzieci z różnych środowisk, w tym ze szkoły specjalnej. Młodzież uczestniczyła m.in. w warsztatach, przygotowanych przez konsultantów Zespołu Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Program wycieczki był bardzo bogaty. Po zajęciach w Sejmie oraz warsztatach odwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy oraz spacerowali po Wilanowie.- Mam nadzieję, że za rok uda nam się po raz trzeci zorganizować integracyjny wyjazd do Warszawy. To niezwykle ważne, żeby pokazywać młodym ludziom jak ciekawy jest świat i jak wiele nam oferuje. Dodatkowo dzieci integrują się, uczą samodzielności, rozwijają charakter – podkreśla Katarzyna Mrzygłocka.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top