Wałbrzyska Msza w intencji ofiar

Wałbrzyska Msza w intencji ofiar

w Aktualności

Dziś o godz. 18.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Podzamczu rozpocznie się Msza Św. w intencji wszystkich Ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęła m.in prezydencka para i kilkudziesięciu przedstawicieli elity politycznej i społecznej. Śmierć poniosło łącznie 88 pasażerów i 8 członków załogi.

W żałobie pogrążony jest jest także Wałbrzych. Odwołano wszystkie imprezy sportowe i rozrywkowe, na stopniach magistratu pojawiły się kwiaty i zapalone znicze, a nad wejściem do budynku wiszą polskie flagi przybrane kirem.

– Jestem wstrząśnięty największą tragedią w najnowszych dziejach Państwa Polskiego. To nagły straszliwy cios rozrywający serca milionów rodaków. Nie znajduję słów, by wyrazić ból po katastrofie pod Smoleńskiem, która odebrała życie wielu zasłużonym dla Ojczyzny znamienitym Polakom, w tym Prezydentowi Rzeczypospolitej Lechowi Kaczyńskiemu. Pogrążony w żalu nad tą niepowetowaną stratą, nad ogromem cierpienia Rodzin i Bliskich ofiar, pragnę zapewnić o solidarności i głębokim współczuciu. Jesteśmy z Wami – powiedział prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski

Od godz. 13.30 w wałbrzyskim Ratuszu wystawiona jest Księga Kondolencyjna. Ratusz będzie otwarty w sobotę do godz. 20.00 w niedzielę od godz. 8.00 – 20.00.

O godz. 18.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Podzamczu rozpocznie się Msza Św. w intencji wszystkich Ofiar katastrofy, zamówiona przez władze miasta.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top