Wałbrzyska porcelana wyróżniona

Wałbrzyska porcelana wyróżniona

w Gospodarka

Porcelana Krzysztof otrzymała honorowe wyróżnienie w konkursie StandOUT., za dobry design, a także promocję Zamku Książąt Pomorskich i prac młodych polskich projektantów na międzynarodowych targach AMBIENTE 2014.

StandOUT. to konkurs związany z promocją polskich firm podczas AMBIENTE we Frankfurcie, największych targów dóbr konsumpcyjnych na świecie, podczas których prezentowane są najnowsze produkty z dziedziny dekoracji, wyposażenia domów i ogrodów, a także upominków. Głosy w konkursie oddają m.in. designerzy, wystawcy, odwiedzający targi i przedstawiciele mediów za pośrednictwem portalu eXspace.pl, który zajmuje się zagadnieniami z pogranicza biznesu i sztuki. Porcelanę Krzysztof wyróżniono za dobry design, promowanie Zamku Książąt Pomorskich w Książu, a także projektów porcelany przygotowanych przez młodych polskich projektantów. Wśród nich wymieniono designerskie kolekcje „Great Inventors" Kai Kusztry, "Natalie & George" Marii Jeglińskiej, „X KRISTOFF" Ani Kuczyńskiej oraz "Circus" Marka Mielnickiego. Tegorocznej ekspozycji wałbrzyskiej porcelany we Frankfurcie towarzyszył wizerunek Zamku w Książu. Porcelana Krzysztof nawiązała w ten sposób do tradycji postrzegania tego typu wyrobów w Europie Zachodniej. Najwyższej jakości porcelana jest tam kojarzona z miejscem wytwarzania, jego historią i lokalną tradycją. Znakami wywoławczymi tych miejsc są często zamki, których właściciele byli pierwszymi odbiorcami produkowanej w okolicy porcelany.

– Zamek w Książu i porcelana marki Kristoff to idealny mariaż – mówi Dorota Serwadczak, prezes zarządu Porcelany Krzysztof. – Znawcy postrzegają jakość porcelany poprzez wielowiekowe doświadczenie jej wytwarzania, które symbolizują zamki, miejsca przy których była produkowana. Z kolei Zamek w Książu zasługuje na promocję ze względu na swoją niezwykłość. Może przyciągać do Wałbrzycha bogatych turystów z całego świata, a właśnie takie osoby przewijają się przez targi AMBIENTE we Frankfurcie – dodaje Dorota Serwadczak.

Targi AMBIENTE dają możliwość zapoznania się z najnowszymi, wiodącymi trendami ze świata wyposażenia wnętrz, upominków oraz artykułów gospodarstwa domowego. W tym roku Polskę reprezentowało 61 wystawców. Organizatorem konkursu StandOUT. jest portal eXspace.pl poświęcony biznesowi, sztuce i edukacji.

Wałbrzyska Porcelana Krzysztof, to jeden z czołowych producentów porcelany w Polsce. Nieprzerwanie od 181 lat produkuje wysokogatunkową porcelanę stołową, kupowaną przez odbiorców z Europy Zachodniej i Ameryki Północnej już w XIX wieku. Dziś firma dostarcza swoją porcelanę do odbiorców z całego świata, którzy doceniają jej wysoką jakość, a także oryginalny design.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top