Wałbrzyski Comin zwycięzcą Truskawki

Wałbrzyski Comin zwycięzcą Truskawki

w Kultura

Świdnicki Ośrodek Kultury wyłonił zwycięzców przeglądu Truskawka – zostali nimi muzycy zespołu Comin pochodzącego z Wałbrzycha. Na plenerowej scenie w Parku Centralnym w Świdnicy pokonali 4 pozostałe grupy: The Inżyniers, Angry Again, Kwestię Czasu i Endline.

Jury w składzie Małgorzata Kuś (ShataQS), Paweł Jurczyk (Legnickie Centrum Kultury) i Michał Kulniew (Ditroit, Orchard) miało trudny orzech do zgryzienia lecz ostatecznie podjęło decyzję o nagrodzeniu metalowców z Comin, którzy otrzymali 2000 zł oraz słój kompotu truskawkowego. Jurorzy wyrazili też słowa uznania dla bielawskich punk-rockowców z zespołu Kwestia Czasu, których występ najbardziej rozruszał publiczność. Comin powstał w 2013 roku i w pierwszych miesiącach swojej działalności skupił się na znalezieniu drogi, którą pokierowałby swoją twórczość. W pięcioosobowym składzie rozpoczęli pracę nad swoim demem zatytułowanym "Ni Elu Biepi Sacbio", będącym zlepkiem różnych pomysłów i stylów. Zespół przez kilka miesięcy pracował nad instrumentalnymi utworami, w międzyczasie poszukując wokalisty, który w odpowiedni sposób wypełniłby warstwę liryczną. W grudniu 2014 na tym stanowisku dołączył Stawik (ex-Trichomes). Zespół swoją muzykę określa mianem very metalu z domieszką muzyki młodzieżowej. Koncerty w Parku Centralnym odbyły się jak co roku w piknikowej atmosferze a wśród widzów poza młodzieżą można było znaleźć wiele osób także w starszym wieku, które z zainteresowaniem śledziły przebieg koncertów. Organizatorem Truskawki był Świdnicki Ośrodek Kultury, a partnerami finału: Urząd Miejski, Ośrodek Sportu i Rekreacji, pizzeria Da Grasso, Pokojowy Patrol, Hotel Fado oraz pub Stara Szopa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

To był ich dzień

Bibliotekarze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego uroczyście świętowali Dzień Bibliotekarza.
Go to Top