Wałbrzyski GOPR gościnny dla Podhala

Wałbrzyski GOPR gościnny dla Podhala

w Aktualności

Drużyna z Grupy Podhalańskiej GOPR w składzie: Żebracki Jacek, Zachwieja Szymon, Stolarczyk Piotr z czasem 1h 06:02,0 wygrała Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim, które odbyły się w Karłowie. Klasyfikacja drużyn służb spoza ratownictwa górskiego zwyciężyła drużyna KM PSP Gdynia w składzie: Andrzej Mazur, Tomasz Rozgoński, Tomasz Zwoliński z czasem 1h 13: 13,0.

Grupa Regionalna GOPR Wałbrzysko-Kłodzka po raz XVII zorganizowała Ogólnopolskie Zawodów w Ratownictwie Górskim. Bazą tegorocznych zawodów był Hotel Karłów w Karłowie, tutaj znajdował się start i meta, noclegi, wyżywienie wszystkich zawodników, przedstawicieli Sponsorów GOPR i zaproszonych gości. Tradycyjnie zawody te zorganizowane były w rejonie Gór Stołowych na Szczelińcu koło Karłowa. Polegały na pokonaniu przez trzy osobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości ok. 9 km, na której umieszczono elementy techniczne alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Konkurencje techniczne umieszczone są na Szczelińcu Wielkim. Drużyny klasyfikowane są w następujących kategoriach: W klasyfikacji drużyn reprezentacji służb ratownictwa górskiego startowały reprezentacje Grup Regionalnych GOPR: Grupa Wałbrzysko-Kłodzka, Beskidzka, Podhalańska, Jurajska, Krynicka i Bieszczadzka. Startowały również 2 reprezentacje Bergwachtu -Niemcy (Bereitschaft Bad Schandau i Zittauer).W tej kategorii I miejsce zajęła Drużyna z Grupy Podhalańskiej GOPR w składzie: Żebracki Jacek, Zachwieja Szymon, Stolarczyk Piotr z czasem 1h 06:02,0. Drugie miejsce przypadło drużynie z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej w składzie: Dąbrowski Arkady, Drzygała Krzysztof, Szymański Renat z czasem 1h 07:33,0. III miejsce drużyna z Grupy Jurajskiej w składzie: Marcin Feliks, Tomasz Motyl, Pilarczyk Robert z czasem 1h 15:50,0

W grupie służb spoza ratownictwa górskiego startowały reprezentacje Państwowej Straży Pożarnej (Łódź, Wrocław, Gdynia, Warszawa), ratownicy KGHM Polska Miedź S.A. i żołnierze z 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego. W tej kategorii I miejsce zajęła drużyna KM PSP Gdynia w składzie: Andrzej Mazur, Tomasz Rozgoński, Tomasz Zwoliński z czasem 1h 13: 13,0; II miejsce KM PSP Wrocław w składzie: Krzysztof Utzig, Rafał Migas, Paweł Kasprzak z czasem 1h 16: 24,0; III miejsce ratownicy KGHM Polska Miedź S.A. w składzie: Stasiak Krzysztof, Kozłowski Jarosław, Baryluk Marek z czasem 1h 34:08,0. Dodatkowo startowały drużyny z Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR.W tej kategorii I miejsce zespół w składzie: Dominik Adamczyk, Jan Rychlewski, Andrzej Kwiatkowski z czasem 1h 15: 01,0; II miejsce zespół w składzie: Krystian Mokrycki, Łukasz Pokorski, Robert Bepierszcz z czasem 1h 30: 40,0; III miejsce zespół w składzie: Grudzień Mariusz, Przystaś Jakub, Sobczyk Radosław z czasem 1h 31:24,0. Organizatorzy dziękują sponsorom zawodów PLUS GSM, TATRA, PZU S.A., TAURON Polska Energia, Alpin Sport, Hi Mountain oraz zarządowi głównemu GOPR za ufundowanie wspaniałych nagród i dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych za pomoc i zgodę na przeprowadzenie zawodów.

Nadesłał: Mariusz Rzepecki

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top