Wałbrzyski spektakl w finale konkursu

Wałbrzyski spektakl w finale konkursu

w Kultura

Spektakl "NIECH ŻYJE WOJNA !!!" Pawła Demirskiego z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zakwalifikował się do finału  XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

O zakwalifikowaniu wałbrzyskiego przedstawienia zdecydowała Komisja Artystyczna XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w składzie: Dorota Jarząbek, Maria Zielińska, Łukasz Drewniak, Andrzej Lis, Łukasz Lewandowski, Bartosz Zaczykiewicz i Jacek Sieradzki po obejrzeniu osiemdziesięciu trzech przyjętych do Konkursu spektakli. Jury zadecydowała o rekomendowaniu do finału następujących przedstawień: CO W TRAWIE PISZCZY? Lidii Amejko i Marcina Czuba z Wrocławskiego Teatru Lalek, NIECH ŻYJE WOJNA !!! Pawła Demirskiego z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, PERSONA. MARILYN Krystiana Lupy z Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie, MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Doroty Masłowskiej z TR Warszawa, PIESZO Sławomira Mrożka z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, V (F) ICD – 10. TRANSFORMACJE Artura Pałygi z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, TURANDOT Pawła Passiniego z Centrum Kultury (neTTheatre) w Lublinie i Stowarzyszenia Promocji Artystycznej (Grupa Coincidentia)w Białymstoku, SZAJBA Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk z Teatru Polskiego we Wrocławiu, JANOSIK Michała Walczaka z Teatru Lalka w Warszawie, HOMMAGE À CHAGALL Adolfa Weltschka z Teatru Lalki, Maski i Aktora GROTESKA w Krakowie, PRZEDOSTATNIE KUSZENIE BILLA DRUMMONDA Zsolta Zeldunga (Marcina Wierzchowskiego) z Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Teatru Narodowego i Związku Artystów Scen Polskich.

Od 10 maja do 15 czerwca 2010 roku jury obejrzy przedstawienia oraz przeczyta teksty dramatyczne zakwalifikowane przez Komisję Artystyczną do finału.Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie laureatom nagród oraz wyróżnień odbędzie się w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego do 15 lipca 2010 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top