Wałbrzyskie struktury PO rozwiązane

Wałbrzyskie struktury PO rozwiązane

w Aktualności

Zarząd dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej rozwiązał wałbrzyskie struktury tej partii. Komisarzem, pełniącym obowiązki do czasu wybrania nowych władz będzie Jarosław Charłampowicz.

 

Wniosek o rozwiązanie wałbrzyskich struktur złożył eurodeputowany Jacek Protasiewicz, a nie Piotr Kruczkowski, co potwierdza nasze wczorajsze informacje. – Musimy być zawsze odpowiedzialni za wizerunek Platformy. Jesteśmy przekonani, że w tej sytuacji decyzja ta jest słuszna. Nawet jeśli dla wielu innych członków z Wałbrzycha będzie bardzo surowa – mówił chwilę po podjęciu decyzji przez zarząd eurodeputowany Jacek Protasiewicz. Komisarzem, pełniącym obowiązki do czasu wybrania nowych władz będzie Jarosław Charłampowicz.

Dzisiejsza decyzja jest związana m.in.ze skandalem dotyczącym kupowania głosów podczas wyborów. To nazwiska członków tej partii pojawiają się najczęściej w zeznaniach świadków i materiałach dowodowych. Do tej pory zarzuty postawiono 8 osobom, w tym jednemu radnemu. Do tego dochodzą również słynne taśmy senatora Romana Ludwiczuka. W skład odwołanych struktur powiatowych PO w Wałbrzychu wchodzili m.in: Piotr Kruczkowski, Katarzyna Mrzygłocka, Andrzej Lipiński, Augustyn Skrętkowicz, Ireneusz Zarzecki i Tomasz Senyk.   

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top