Wałbrzyszanie niechciani w Szczawnie

Wałbrzyszanie niechciani w Szczawnie

w Aktualności

Jesteś wałbrzyszaninem? Bez krawata nie wybieraj sie do Szczawna-Zdroju. Tamtejszy burmistrz uważa, że "nie stanowimy dobrego wizerunku oraz pozytywnego odbioru przez mieszkańców gości i przebywających licznie kuracjuszy".

Zaskakujący list takiej tresci otrzymał prezydent Wałbrzycha, dyrektor wałbrzyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska w Wałbrzychu. Burmistrz uzdrowiska, Tadeusz Wlaźlak, pisze: – Informuję, że w ostatnim czasie funkcjonariusze służb porządkowych otrzymują szereg zgłoszeń dotyczących obecności na terenie Szczawna-Zdroju osób zamieszkałych na terenie Wałbrzycha – pisze burmistrz Szczawna. – W/w osoby przebywając w ciągu dnia w miejscach najczęściej uczęszczanych, tj. deptak parki miejskie, oraz rejon kościoła swoim wyglądem nie stanowią dobrego wizerunku oraz pozytywnego odbioru przez mieszkańców gości i przebywających licznie kuracjuszy.

Ostatni taki przypadek miał miejsce w rejonie Parku Zdrojowego od strony ul Bema, gdzie straż miejska interweniowała w związku z rozpalaniem ogniska. Uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na problem, który narasta i wykorzystanie informacji do poszerzania form oddziaływania na takie osoby oraz pomocy w sytuacjach patologicznych – pisze do wałbrzyskich samorządowców burmistrz Szczawna.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top