Wałbrzyszanin europosłem?

Wałbrzyszanin europosłem?

w Aktualności

Doktor Jerzy Tutaj, wałbrzyszanin prezes Zamku Książ, będzie stratował do parlamentu europejskiego z list Platformy Obywatelskiej. Decyzją władz partii otrzymał trzecie miejsce na liście.

Prezesa Zamku Książ mocno w wyborach wpierać będzie Zbigniew Chlebowski, przewodniczący klubu parlamentarnego PO. Jego zdaniem dorobek naukowy i doświadczenie zdobyte przez Tutaja na europejskich uczelniach, m.in. na Technicznym Uniwersytecie w Dreźnie oraz Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie przydadzą się w pracy w Parlamencie Europejskim. Zapowiada, że w naszym okręgu PO chce zdobyć aż cztery mandaty. Kciuki za Jerzego Tutaja trzyma również posłanka Katarzyna Mrzygłocka. Podkreśla, że bardzo dobrze byłoby gdyby Wałbrzych miał w UE swojego reprezentanta. Polska otrzyma łącznie 50 mandatów. Członkowie Platformy Obywatelskiej liczą, że zdobędą połowę z nich.

Kim jest Tutaj?

Jerzy Tutaj urodził się w 1966 roku. Jest absolwentem  II Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu. Współautor i założyciel Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości, gdzie w latach 1996- 2004 pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Społecznych. Od 2004 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa "Zamek Książ" Spółka z o.o., gdzie utworzył Centrum Europejskie oraz Książański Instytut Naukowo-Badawczy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top