Walczcie do końca

Walczcie do końca

w Sport

Wydaje się, iż po porażce ze Stalą Górnicy ostatecznie przegrali batalię o utrzymanie w II lidze. Do końca obecnego sezonu pozostały bowiem zaledwie dwie kolejki, a nasi plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli ze stratą 7 punktów do pierwszej bezpiecznej lokaty.

Mimo wszystko pozostał cień nadziei, choć obecnie niewiele zależy od samych wałbrzyszan. Niewykluczone bowiem, że z rozgrywek I ligi wycofa się Widzew Łódź i w rezultacie II ligę najprawdopodobniej opuszczą jedynie dwa zespoły. Wtedy jednak trzeba będzie powalczyć o przeskoczenie Kotwicy, co również wydaje się niezwykle trudnym wyzwaniem, gdyż do ekipy z Kołobrzegu nasi tracą 4 punkty. Mimo wszystko najbardziej optymistyczni kibice biało-niebieskich wierzą w szczęśliwy finisz sezonu, po którym podopieczni Jerzego Cyraka będą nadal występować na dotychczasowym szczeblu.

Aby z podniesioną głową zakończyć tegoroczne zmagania, należy wygrać najbliższy mecz. W niedzielę nasi zmierzą się na wyjeździe z trzynastą w tabeli Legionovią Legionowo. Jesienią górą byli Górnicy, którzy występując przed własną publicznością dość pewnie odprawili przyjezdnych 3:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce z listopadowego scenariusza, tym bardziej że ekipa z Białego Kamienia to jedyny zespół rozgrywek, który w obecnym sezonie nie odniósł zwycięstwa poza domem.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top