Walimianie w Wolinie

Walimianie w Wolinie

w Aktualności

Ponad 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Walim miała okazję uczestniczyć w wycieczce integracyjnej z elementami profilaktyki w zaprzyjaźnionej gminie Wolin. Celem wyprawy było propagowanie wśród młodego pokolenia naszej miejscowości zdrowego sposobu życia oraz aktywnego wypoczynku.

To wycieczka organizowana co roku, a finansowana w całości przez urząd gminy w Walimiu. – Zakwaterowanie zapewniła nam dyrektor Publicznego Gimnazjum w Sierosławiu – realcjonuja uczestnicy. – Oczywiście, najważniejsze były nasze wyprawy nad morze i pobyt na plaży – zabawy w piasku, gry i zabawy ruchowe, poszukiwanie muszli i przede wszystkim pływanie. Nad bezpieczeństwem pobytu nad morzem czuwali ratownicy z grupy WOPR – podkreślają.

Podczas pobytu dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Wyspy Wolin a także Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Miło wspominają również przejażdżkę elektryczną kolejką, spacer słynną promenadą gwiazd oraz możliwość podziwiania widoków pięknego mola w Międzyzdrojach. – Niezwykłych wrażeń dostarczył nam także rejs po morzu statkiem stylizowanym na łódź Wikingów. Morze tego dnia było niezwykle niespokojne, pływając po wysokich falach poczuliśmy się jak prawdziwi Wikingowie. Jak co roku odwiedziliśmy również wystawę klocków Lego. Tam zawsze czas płynie w przyspieszonym tempie na wspaniałej, emocjonującej zabawie – wspominają. Wyjątkowych przeżyć dostarczył im pobyt w Bałtyckim Parku Dinozaurów, gdzie poznawaliśmy życie tych prehistorycznych gadów oraz aktywnie spędzaliśmy czas wspinając się po ścieżce linowej i torze przeszkód. Byliśmy także w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, gdzie mogli zobaczyć latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu. Wyjątkową atrakcją były również miniaturowe parowozy i kolejki poruszające się między latarniami. Wspaniałą lekcją historii okazała się wyprawa do osady Wikingów na wyspie Wolin. Zwiedzając zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze zobaczyli jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzu starych chat podziwiali repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. – Niezwykłym doświadczeniem było także podziwianie pięknego zachodu słońca w miejscowości Trzęsacz. Obserwowaliśmy tam również przykład wybrzeża klifowego, o jakim uczyliśmy się na lekcjach przyrody – mówią zgodnie. Wieczorami organizowali zabawy i gry sportowe, a także miło spędzali czas przy ognisku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top