Walimska zimówka

Walimska zimówka

w Sport

Stowarzyszenie Sowiogórskie Horyzonty oraz Grupa Walim Rajdowy zapraszają na kolejną edycję, wyjątkowego konkursu jazdy samochodem. Kierowcy amatorzy pojawią się na jednym z najciekawszych odcinków rajdowych w kraju. W niedzielę, 19 stycznia sprawdzą swoje umiejętności na trasie Walim – Przełęcz Walimska. Pasjonaci sportów motorowych przejadą przez słynne, walimskie patelnie. Konkurs organizowany jest przy wsparciu gminy Walim.

– To impreza dla zawodników, którzy mają już jakieś doświadczenie. Uczestnicy muszą mieć zaliczone minimum 3 starty w KJS. Samochody powinny spełniać również wszystkie wymogi bezpieczeństwa, powinny mieć między innymi specjalne klatki – wyjaśnia organizator konkursu, Jarosław Dyszkiewicz. Nowością w czasie tej edycji jest decyzja, że każdy kierowca, który przyjedzie spoza Dolnego Śląska, a nie zdążył wcześniej się zgłosić, otrzyma szansę na start w imprezie. Dla kierowców przygotowano 3,5 km trasę. Wyznaczony odcinek, każdy uczestnik będzie musiał pokonać 3 krotnie. Do ogólnego wyniku będzie liczyć się średnia ze wszystkich przejazdów. Na starcie pojawi się blisko 90 aut.

Przejazdy zapoznawcze rozpoczną się o godzinie 10.30. Pierwsze starty liczone do klasyfikacji zaplanowano o 11.00. Samochody będą wyjeżdżać na trasę co minutę, zatem kibice na pewno nie będą się nudzić, oczekując na kolejny przejazd. 3,5 km odcinek jest kopią fragmentu odcinka specjalnego wyznaczanego w czasie Rajdu Elmont. To trudny technicznie odcinek, przygotowany na śliskiej kostce. Wciąż nie wiadomo jednak, jakie ostatecznie będą warunki w czasie imprezy. Organizatorzy liczą oczywiście na opady śniegu.

Organizatorzy apelują do kibiców, aby ustawiali się tylko po wewnętrznych stronach zakrętów. Takie miejsca będą specjalnie wyznaczone. Pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez taśmy, którymi zostaną odgrodzone niebezpieczne miejsca. Bezpieczeństwa na trasie będą pilnować sędziowie. Odcinek Walim – Przełęcz Walimska będzie od godziny 10.00 zamknięty. Kierowcy, którzy wjadą na tę trasę wcześniej, nie będą mogli wyjechać do godziny 17.00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top