Warszawska Praga w Wałbrzychu

Warszawska Praga w Wałbrzychu

w Aktualności

Hip-hop z warszawskiej Pragi zabrzmi podczas Brave Kids w Wałbrzychu. W tym roku w projekcie wezmą udział nie tylko dzieci z zagranicy. Po raz pierwszy wymienią się także młodzi artyści z polskich miast. Nadal trwa rekrutacja rodzin do tegorocznej edycji projektu. Dołącz do najodważniejszych.

Projekt Brave Kids dynamicznie się rozwija. W tym roku po raz pierwszy dojdzie do wymiany grup artystycznych z polskich miast. Do Wałbrzycha przyjedzie grupa Hope 4 Street z warszawskiej Pragi, a do Warszawy pojadą artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. – Zależało nam na tym, by dzieci z Polski mogły w jeszcze większym stopniu skorzystać z wyjątkowej, motywującej atmosfery projektu, wymiany umiejętności i fascynującego spotkania różnych kultur – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy projektu Brave Kids. 

Czym zajmują się młodzi artyści z grupy Hope 4 Street? Sztuką uliczną, breakdancem i hip-hopem. Grupa powstała jako niezależny projekt terapii artystycznej dla dzieci wychowujących się często w trudnych warunkach. Pozwala im rozwijać talenty i wyrażać swoje przekonania. – Aktywność artystyczna powoduje, że młodzi ludzie patrzą na świat w sposób bardziej otwarty, czują, że wiele zależy od nich samych, nabierają pewności siebie. Pod tym względem dzieci z warszawskiej Pragi i Wałbrzycha mają ze sobą dużo wspólnego – dodaje Justyna Warecka.Przez dwa tygodnie młodzi artyści z Warszawy będą mieszkać w domach wałbrzyskich rodzin. Doświadczenia rodzin goszczących z ubiegłego roku, kiedy Brave Kids odbył się w Wałbrzychu po raz pierwszy, pokazują, że to wielka dawka pozytywnej energii. Dodatkowo dzieci z rodzin goszczących wezmą udział w warsztatach z liderami grup zagranicznych. – Nie ma znaczenia, czy przyjmiemy dzieci z bliska, czy z daleka. Brave Kids z Warszawy są niesamowicie radosne i otwarte, a poza tym uwielbiają tańczyć i śpiewać – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu.

Nadal trwa rekrutacja rodzin, które chciałyby gościć odważne dzieci. W 2015 roku Brave Kids w Wałbrzychu potrwa od 20 czerwca do 2 lipca. Projekt odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Puszczykowie koło Poznania oraz w Przemyślu. Po dwóch tygodniach wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki, wspólny spektakl finałowy, który obędzie się we Wrocławiu. Chcesz dołączyć do Brave Kids? Skontaktuj się z Magdaleną Sawicką, koordynatorką projektu w Wałbrzychu: Magdalena Sawicka.Tel. + 48 666 125 446 Email: bravekids.walbrzych@bravefestival.pl

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top