Warsztaty filmowe w Sokołowsku

Warsztaty filmowe w Sokołowsku

w Kultura

"Wszyscy jesteśmy reżyserami" – pod takim hasłem organizowane są warsztaty filmowe w Sokołowsku.

Przedsięwzięcie zaplanowano na sobotę i niedzielę – 5 i 6 czerwca. Wezmą w nim udział uczniowie w wieku od 12 do 16 lat.- Celem projektu jest umożliwienie dostępu do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie ekspresji twórczej i kreatywności młodzieży – zapowiadają organizatorzy.

Zajęcia będa odbywać się w Kinie Zdrowie w Sokołowsku (ul. Główna 36, godz. 11.00-15.30).

To projekt kontynuujący tradycje filmowe Sokołowska w kontekście twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, który żył i tworzył w tej miejscowości, ma na celu aktywizację i inspirację zachowań twórczych, wspólne rozwijanie umiejętności, pozyskiwania wiedzy i zainteresowań w oparciu o tradycję regionu.

Warsztaty filmowe podzielone zostały na bloki tematyczne: 1) Jak powstaje film?, 2) Pomysł na film, 3) Dźwięki świata, 4) Przyroda wokół nas.

Filmy, nakręcone przez uczestników warsztatów, będzie można obejrzeć we wrześniu, podczas festiwalu filmowego w Sokołowsku. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów, a twórcy najlepszych obrazów mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe – aparaty fotograficzne z funkcją rejestracji video.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top