Wędrowcy z artystyczną duszą

Wędrowcy z artystyczną duszą

w Kultura

„Sfera Art" – pod takim hasłem odbyło się spotkanie członków Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym na Podzamczu. Na specjalnie zaaranżowanej wystawie wyeksponowano grafiki, obrazy, ekslibrisy i szkice wykonane przez członków klubu.

Jak uduchowiające i inspirujące mogą być eskapady turystyczne udowodnili członkowie Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców. Zaprezentowana poezja odzwierciedlała m.in. doznania autorów związane z pięknem przyrody czterech pór roku podczas licznych wędrówek. Doskonały kunszt i operowanie niebagatelnym słownictwem, a przede wszystkim umiejętność specyficznego postrzegania rzeczywistości nagradzane były gromkimi brawami słuchaczy. Bardzo emocjonalnie przyjęte zostały utwory poświęcone niedawno zmarłemu Pawłowi Drymluchowi, który był niezwykle koleżeński i aktywny w podejmowaniu licznych przedsięwzięć przez WKW. Włodzimierz Palusko nie krył zadowolenia – Szczególne wrażenie wywarła na mnie grafika Pani Stanisławy Michalak prezentująca choinkę. Grafika oddziałuje w specyficzny sposób na odbiorcę, gdyż posiada walory trójwymiarowości. Na pierwszym planie z przewagą bieli ośnieżona choinka wyraziście kontrastuje z ciemnym tłem konarów i przestrzennej głębi. Fantastyczne połączenie subtelności pierwszego planu z tajemniczością tła – zachwycał się kierownik OSK.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top