Wiadukt doczeka się remontu

Wiadukt doczeka się remontu

w Region

Już w tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe wiaduktu Polna Droga/ Sprzymierzeńców. Z tego powodu od czwartku, 20 czerwca zostanie zamknięty ruch kolejowy w tym miejscu. Objazd kolejowy przebiegać będzie, dotychczas nieczynną linią kolejową, w dzielnicy  Kraszowice.

Koszt całej inwestycji to ponad 5 milionów złotych z czego Świdnica otrzymała aż 85 procent dotacji unijnych. – To ważna inwestycja, która zakłada przebudowę wiaduktu kolejowego i poszerzenie części ulicy Sprzymierzeńców, wraz z budową bezpiecznych dla pieszych chodników i ścieżki rowerowej. Aplikowaliśmy o dotację w ramach tak zwanych  schetynówek i o unijne wsparcie. W obu przypadkach nasze wnioski zyskały akceptację, ale dofinansowanie unijne jest dla nas zdecydowanie korzystniejsze, dlatego finalną dokumentację składamy do Urzędu Marszałkowskiego -mówił w lutym Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy. Od czwartku, 20 czerwca zostanie zamknięty ruch kolejowy na łącznicy kolejowej nr 771 – na wiadukcie przy ulicy Sprzymierzeńców/Polna Droga. objazd kolejowy, będzie przebiegał dotychczas nieczynną linią kolejową numer 285, znajdującą się w dzielnicy Kraszowice. Na trasie mieszczą się dwa niestrzeżone przejazdy kolejowe. W tym miejscu wprowadzono nową organizację ruchu w postaci znaków STOP oraz dodatkowych tablic ostrzegawczych. Władze miasta apelują o zachowanie ostrożności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top