Wicemistrzowski tytuł Nikoli

Wicemistrzowski tytuł Nikoli

w Sport

Fani lokalnego tenisa mają kolejne powody do radości. Tym razem za sprawą Nikoli Okopniak z SKF KT Szczawno-Zdrój, która w Toruniu wywalczyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Kadetów w deblu.

W Toruniu rozegrano HMPK, w których barw klubu z uzdrowiska broniła Nikola Okopniak. Swój udział w zawodach szczawieńska tenisistka rozpoczęła od walki w singlu, w którym dotarła do ćwierćfinału. Niestety, w powyższej rundzie natrafiła na późniejszą Mistrzynię Polski – Julię Oczachowską. Reprezentantka AT Angelique Kerber Puszczykowo zwyciężyła 6:3, 6:3. -Warto jednak pamiętać, iż Nikola dopiero w tym roku skończy 15 lat, tak więc musiała rywalizować ze starszymi od siebie rywalkami- poinformował Robert Kosiński, trener Okopniak. Jeśli chodzi o chłopców, to na najwyższym stopniu podium stanął Adam Kwiatkowski z UKS-u Okęcie Sport Warszawa. O ile występ Nikoli w singlu nie wypadł przecież źle, o tyle jej postawa w grze podwójnej zasługuje na pełne słowa uznania. W parze z Weroniką Falkowską nasza tenisistka awansowała do ścisłego finału, w którym jednak górą był duet Martyna Kubka (GKT Nafta Zielona Góra) – Aleksandra Wierzbowska (Winner Kraków). Mimo to zdobycie srebrnego medalu MP jest olbrzymim sukcesem młodej podopiecznej trenera Kosińskiego. Prezentując medalowy występ Okopniak użyliśmy nazwy klubu SKF KT, a nie jak dotychczas MKS Szczawno-Zdrój. To za sprawą powołania do życia Stowarzyszenia Kultury Fizycznej KT Szczawno-Zdrój, które przejęło wszystkich zawodników oraz licencje organizacyjno-startową sekcji tenisa ziemnego MKS-u. Pierwsze zawody, które zorganizowało SKF KT, miały miejsce w miniony weekend, a była to czwarta już edycja Kajtek Cup, czyli turniej Tenis10 w kategorii czerwonej (do lat 8) i pomarańczowej (do lat 9).

Pierwszego dnia zawodów na starcie zameldowali się „czerwoni". W turnieju A rywalizowano w czterech grupach, a z każdej z nich awans do drabinki ćwierćfinałowej uzyskiwało dwóch zawodników. Ostatecznie 1. miejsce podium przypadło Zofii Gruźlewskiej z Legnicy, która w finale pokonała swojego klubowego kolegę Mateusza Muchę, a kolejna pozycja przypadła Filipowi Kołodziejowi z Lubina. W turnieju B rywalizowali zawodnicy z uzdrowiska. Zmagania podzielono na dwie grupy, a z każdej z nich do półfinału awansowały dwie osoby. Ostatecznie najlepszy okazał się Franciszek Włochal przed Mikołajem Rochowiakiem i Mateuszem Wałęgą. W niedzielę rozpoczęto zawody „pomarańczowych". Swoją dominację w całym cyklu potwierdził Miłosz Bednarek z Polkowic, który w finale odprawił przedstawicielkę SKF KT Szczawno-Zdrój – Klaudię Owcarz. Na najniższym stopniu podium znalazł się Jan Konieczny z Wrocławia, który pokonał Mateusza Sławińskiego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Go to Top