Wieczne odpoczywanie...

Wieczne odpoczywanie…

w Aktualności

Dziesiątki harcerzy i strażaków ochotników zaangażowało się w sobotnio-niedzielne świdnickie uroczystości upamiętniające ofiary tragedii pod Smoleńskiem.

– Nikogo nie trzeba było namawiać to akcji. To był zryw dla nas, harcerzy, oczywisty. Zresztą osoby, które zginęły w katastrofie lotniczej, były nam bliskie. Prezydent RP Lech Kaczyński był naszym protektorem, opiekunem duchowym. Utraciliśmy więc wielkiego przyjaciela. Podobnie Ryszard Kaczorowski, Prezydent RP na uchodźstwie, był również naczelnikiem Związku Harcerstwa Polskiego na uchodźstwie. To osoba, która ma wielkie zasługi dla harcerstwa i miała ogromny wpływ na pełnienie naszej służby – mówił harcmistrz Piotr Pamuła, komendant świdnickiego hufca ZHP. 

W sobotę harcerze pełnili wartę przy tablicach z nazwiskami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, które zostały ustawione na pl. Jana Pawła II. Również na tym placu wystawiona została księga kondolencyjna. Harcerze wznieśli maszt, a wieczorem z pochodniami wzięli udział w marszu pamięci. W sobotę i w niedzielę na placu Jana Pawła II opiekowali się również zniczami i kwiatami składanymi w hołdzie zmarłym. Do akcji właczyli się również strażacy ochotnicy. – Ludzie sami się zgłaszają i byli chętni do niesienia pomocy. Nie musieliśmy specjalnie nikogo przekonywać do asystowania przy świdnickich uroczystościach. Garnęli się również kandydaci do służby. Każde ręce do pracy się przydały – mówi Jan Kalinowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej – Jednostki Specjalistycznej w Świdnicy. Strażacy wspólnie z Maltańską Służbą Medyczną i Polskim Czerwonym Krzyżem zorganizowali w niedzielę punkt medyczny, który działał podczas transmisji uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top