Wieczór poetycki Artura Jarmułowskiego

Wieczór poetycki Artura Jarmułowskiego

w Kultura

Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na wieczór poetycki Artura Jarmułowskiego: pedagoga z wykształcenia, duchem muzyka, dłonią poety, który zarówno przed kartką, jak i fortepianem czuje się swobodnie.

Stylistyka twórczości Artura Jarmułowskiego stawia go obok twórców metafizycznych, a muzyczność i metaforyczność wierszy przypomina zapomniany klasycyzm.Tematami tekstów poety są: kondycja człowieka w dzisiejszym świecie, piękno ciała kobiecego, ale także przyroda, czas i szeroko rozumiana przestrzeń. Jego utwory to wynik dociekliwej obserwacji otoczenia.Przygoda z tworzeniem zaczęła się kilkanaście lat temu, ale dopiero od niedawna miłośnicy poezji mogą poznać twórczość Artura Jarmułowskiego. W 2007 brał udział w warsztatach literackich organizowanych przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, których efekt został uwieczniony w Almanachu Wrocławskiej Wszechnicy Literackiej „Integracja 2007".Współpracuje ze środowiskiem artystycznym Wałbrzycha, m.in. z malarką Anną Wach, dla której tworzy poetyckie opisy. W styczniu 2010 r. debiutował, wieczorkiem autorskim, w wałbrzyskim Muzeum.

Artur Jarmułowski jest twórcą skrytym, poprzez swoje wiersze ukazuje tylko cząstkę siebie, natomiast stara się być lustrem dla innych. Jeśli chcesz, w październikowy wieczór, zapomnieć się w słowie i muzyce zapraszamy na spotkanie z poetą: 27.10.2010, godz. 19.00, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ul. Broniewskiego 65a.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top