Wielki finisz

Wielki finisz

w Polityka

– Bronisław Komorowski całe życie poświęcił walce o wolność. O wolność rozumianą jako niepodległość kraju i jako uznanie praw obywatela. Polska w dzisiejszych czasach potrzebuje doświadczonego prezydenta. Proszę, aby 24 maja wszyscy postawili na bezpieczeństwo, stabilizację i przyszłość Polski – mówiła Katarzyna Mrzygłocka, podczas wiecu poparcia na placu Magistrackim.

W środę, w samo południe, na pl. Magistrackim w Wałbrzychu Izabela Katarzyna Mrzygłocka wraz z Honorowym Komitetem Poparcia Bronisława Komorowskiego oraz członkami Platformy Obywatelskiej zachęcała do głosowania w wyborach na prezydenta, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Podczas konferencji prasowej pt. „Razem głosujmy za wolnością" podkreślano znaczenie wolności jako możliwości dokonywania codziennych wyborów oraz decydowania o losach państwa. Uczestnicy zachęcali do głosowania na prezydenta Bronisława Komorowskiego jako gwaranta Polski racjonalnej, stabilnej, przewidywalnej i odpowiedzialnej. Przypomnijmy:

Do drugiej tury wyborów przeszli Bronisław Komorowski (PO) i Andrzej Duda (PiS). Większość wałbrzyszan głosowało na urzędującą głowę państwa. Bronisław Komorowski otrzymał w naszym mieście ponad 17 tysięcy głosów. O połowę mniej Andrzej Duda (9711 głosów). To jednak ten drugi ostatecznie wygrał pierwszą turę wyborów w Polsce zdobywając 34,76% głosów Polaków. W Wałbrzychu uprawnionych do głosowania jest ponad 90 tysięcy mieszkańców. Podczas I tury wydano 39686 kart. Głosów ważnych było 39315.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Polityka

Policja dziękuje powiatowi

Jednogłośnie przyjęto zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej podczas ostatniej sesji
Go to Top