Wigilia w gminie Świdnica

Wigilia w gminie Świdnica

w Region

Niech te „gwiazdy pokoju" wyznaczają Państwu dobry kierunek, a najbliższe święta upłyną w miłej rodzinnej atmosferze – mówiła wójt Teresa Mazurek podczas dorocznego, świątecznego spotkania w Urzędzie Gminy.

Wigilijne spotkania z zaproszonymi gośćmi w siedzibie urzędu to już gminna tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnych uroczystości. Jest to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim za współpracę, życzliwość oraz wsparcie w realizowanych działaniach w okresie mijającego roku- dodaje wójt gminy. Tegoroczne spotkanie, tak jak poprzednie zgromadziło licznie przybyłych gości. W tym roku na zaproszenie władz gminy Świdnica odpowiedzieli m.in. J.E. ks. prof. dr hab. Ignacy Dec – biskup świdnicki wraz z duchowieństwem z terenu gminy Świdnica, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych ze starostą Piotrem Fedorowiczem, wicestarosta Zygmuntem Worsą i prezydent miasta Świdnica Beatą Moskal-Słaniewską na czele, wójtowie i burmistrzowie sąsiednich gmin, a także radni, dyrektorzy gminnych szkół i jednostek organizacyjnych, przedszkoli, dyrektorzy, naczelnicy wydziałów, prezesi i prywatni przedsiębiorcy, którzy współpracują z Urzędem Gminy. Obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych i instytucji działających na terenie powiatu świdnickiego oraz Honorowi Obywatele Gminy Świdnica.

Kolejną odsłoną były bożonarodzeniowe jasełka w wykonaniu grupy kolędników działających przy świetlicy w Burkatowie, pod kierunkiem pani Teresy Kmery. Na szczęście i na pomyślność w nowym roku – wójt gminy rozdawała „gwiazdy pokoju" aby wyznaczały dobre kierunku, zwłaszcza na nową kadencję samorządową.

Niech nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego spędzone w gronie najbliższych, przyniosą wiele szczęścia, nadziei i spokoju, a nadchodzący Nowy 2015 Rok niech będzie dla każdego szansą na realizację planów i marzeń. Życzę prawdziwie rodzinnych świąt, pełnych miłości, radości i wiary w lepsze jutro. W Nowym Roku dużo obfitości, a przede wszystkim życzę pokoju, bowiem świat pomimo upływu lat nadal potrzebuje pokoju – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Miłą niespodziankę gościom oraz gospodarzom spotkania sprawił ks. biskup Ignacy Dec, śpiewając acappella skomponowany przez siebie utwór: „W gminie wójtowej Teresy, są tylko same sukcesy. Ludzie panią pokochali, znowu na wójta wybrali. Pani Teresa wójtowa, do działania wciąć gotowa. I jej nic już nie powstrzyma, ani lat, ani zima. Wszystkim urzędnikom gminy, na Jezusa urodziny. Błogosławieństwa życzymy, wszystkim wioskom całej gminy".

Po krótkich przemówieniach oraz po pobłogosławieniu opłatków przez Ks. Biskupa Ignacego Deca zgromadzeni przystąpili do składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Wszystko to w przemiłej i serdecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, w wykonaniu Małgorzaty Wilk, uczestniczki programu X-Factor.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Kolejne drogi do remontu

Droga do gruntów rolnych w Grzędach Górnych zostanie poddana przebudowie na długości

W trosce o bezpieczeństwo

Grupa Sudecka GOPR  przeprowadzała cykl ćwiczeń w zakresie ewakuacji i transportu ludzi,
Go to Top