Wkrótce będzie droga na Pionierów

Wkrótce będzie droga na Pionierów

w Aktualności

Mieszkańcy ulicy Pionierów w Głuszycy będą mieć nową drogę dojazdową do garaży i ogrodów działkowych. Prace już rozpoczęto, a zakończenie ich pierwszego etapu planuje się w ciągu dwóch tygodni.

Dotychczasowa nawierzchnia drogi uniemożliwiała mieszkańcom bezpieczny dojazd do garaży i działek znajdujących się przy ul. Pionierów. W związku z tym w grudniu 2009 roku mieszkańcy zwrócili się z prośbą do burmistrza Wojciecha Duraka o uwzględnienie w planie budżetowym gminy na rok 2010 zadania inwestycyjnego związanego z wykonaniem drogi dojazdowej do garaży i działek ogrodniczych. Do prośby tej przychylono się pozytywnie i planuje się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie zrealizowany I etap prac pn. ,,Utwardzenie palcu manewrowego między garażami przy ulicy Pionierów w Głuszycy".

W ramach pierwszego etapu inwestycji zostanie utwardzona i skanalizowana nawierzchnia, a następnie położona na niej kostka betonowa. Prace ruszyły w połowie września. Zadanie jest wykonywane przez Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych spółka z o.o. Całkowity koszt prac to blisko 400 tys. złotych.

Zrealizowana inwestycja pozwoli na przygotowanie kolejnych działek inwestycyjnych pod garaże.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top