Wśród zatrzymanych była 14-latka

Wśród zatrzymanych była 14-latka

w Aktualności

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali pięć osób, podejrzewanych o włamanie do jednego ze sklepów ogólnospożywczych w centrum miasta. Łupem złodziei padły artykuły wartości ponad 4 tysięcy złotych. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie.

Policjanci wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali pięć osób, podejrzewanych o włamanie do sklepu.Wśród zatrzymanych była 14-letnia dziewczynka.

Do ujęcia przestępców doszło nad ranem. Patrolujący ulice policjanci zauważyli, że w oknie wystawowym jednego z sklepów przy ulicy 1 Maja wycięta jest krata oraz wybita szyba. W sklepie nie było nikogo, panował jedynie bałagan. Na śniegu postawione były wyraźne ślady. To po nich funkcjonariusze dotarli wprost pod drzwi mieszkania, gdzie przebywali podejrzewani. Stróże prawa pokonali przeszkodę i weszli do środka. W środku było kilku mężczyzn w wieku do 19 do 41 lat oraz 14-letnia dziewczynka. Ze sklepu ukradli między innymi artykuły tytoniowe wartości ponad 4 tys. złotych. W mieszkaniu oprócz skradzionych ze sklepu przedmiotów odnaleziono wiele „fantów" pochodzących z innych przestępstw, a ponadto zabezpieczono pięc porcji amfetaminy oraz dwie jednostki broni pneumatycznej. Zatrzymani zostali doprowadzeni do wałbrzyskiej prokuratury. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu nie znalazł jednak podstaw do aresztowania zatrzymanych włamywaczy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Powiatowa baza coraz większa

Starosta Krzysztof Kwiatkowski i Marek Masiuk, członek zarządu Powiatu Wałbrzyskiego  odebrali kolejny

Inwestują w sprzęt

Dzięki środkom otrzymanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Powiat Wałbrzyski rozbudowuje bazę
Go to Top