ale...

Wszyscy chcemy obwodnicy, ale…

w Aktualności

Ponad 4 tysiące podpisów mieszkańców popierających budowę wałbrzyskiej obwodnicy zawiozła do Warszawy delegacja posłów i urzędników naszego miasta. Nie ma wątpliwości, że obwodnica Wałbrzycha jest ważną inwestycją, również z punktu widzenia sieci dróg krajowych. Jak szybko zostanie wybudowana zleży od….

No właśnie. Zależy od kwot zaoszczędzonych przy aktualnie prowadzonych budowach i przetargach, które zostaną ogłoszone w tym roku – takie zapewnienia od wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia uzyskała 5 stycznia delegacja z Wałbrzycha w składzie prezydent Piotr Kruczkowski, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, poseł Henryk Gołębiewski i starosta Robert Ławski.  Podczas wizyty przekazano ministrowi listy poparcia dla budowy obwodnicy podpisane przez mieszkańców regionu wałbrzyskiego. Pod petycją podpisali się nie tylko wałbrzyszanie ale również mieszkańcy Szczawna Zdroju. Łącznie zebrano ponad 4 tys. podpisów. Każdy wałbrzyski kierowca chce obwodnicy, ale…..

Wałbrzyska obwodnica jest na liście rezerwowej. Za innymi ważnymi dla całego kraju inwestycjami dotyczącymi budowy dróg ekspresowych. Teraz należy dopilnować, aby prace rozpoczęły się w możliwie szybkim terminie. Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za kilka tygodni będzie dysponował aktualną dokumentacją techniczną dla tej inwestycji. Jeżeli znajdą się oszczędności w obecnie prowadzonych przez GDDKiA przetargach na inwestycje drogowe istnieje szansa, że budowa zachodniej obwodnicy rozpocznie się jeszcze w tym roku. To powinno być wiadome do końca lutego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top