Wszystko o pracy tymczasowej

w Gospodarka

Sytuacja na rynku pracy zaczyna się stabilizować, stopa bezrobocia spada i rozpoczyna się okres prac sezonowych. Coraz więcej przedsiębiorców chce zatrudniać nowych pracowników. Dlatego też jest to najlepszy okres na poszukiwanie pracy. Każdy zainteresowany może znaleźć pomoc u specjalistów z Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego Start People, gdzie między 24-28 maja odbywa się Tydzień Pracy Tymczasowej.

Wiedząc, ze w dalszym ciągu trudno w obecnej sytuacji na rynku znaleźć zatrudnienie, chcemy służyć dodatkową pomocą osobom bezrobotnym. Każdy odwiedzający nasze biura będzie mógł skorzystać z indywidualnego szkolenia, dzięki któremu zapozna się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi specyfiki tymczasowego zatrudnienia, dowie się gdzie oraz w jaki sposób najlepiej poszukiwać pracy, również poza agencjami zatrudnienia. Zapewnimy również konsultacje poświęcone lokalnemu rynkowi pracy, przedstawimy perspektywy zatrudniania kandydata pod kątem posiadanych kwalifikacji i doświadczenia oraz pomożemy w przygotowaniu i zredagowaniu dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny)" – mówi Magdalena Błaszczyk-Moryń, Brand Manager Start People. 

Odwiedzający będą mogli skorzystać również z dostępnych w agencji aktualnych ofert pracy. Decydując się na tymczasowe zatrudnienie, może dostosować życie zawodowe do swoich możliwości i trybu życia. Praca tymczasowa sprawdza się szczególnie w przypadku osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy, np.: kobiet opiekujących się dziećmi, czy też osób młodych, uczących się, bez konkretnego doświadczenia zawodowego. Natomiast osobom starszym, często bezrobotnym – pozwala wrócić na rynek pracy. Trzeba zaznaczyć, że osoba zatrudniona czasowo nie traci przywilejów kojarzonych mylnie tylko z etatowym zatrudnieniem. W dalszym ciągu przysługuje jej m.in. urlop, ubezpieczenie i inne świadczenia socjalne. Zmienia się jedynie system organizacji pracy, umożliwiając elastyczne dostosowanie zobowiązań służbowych do obowiązków osobistych, czy też innych zainteresowań pozazawodowych. Dodatkowo mają możliwość poznania warunków pracy w firmach o różnych profilach oraz zdobycia doświadczenie na różnych stanowiskach co ułatwia późniejsze znalezienie odpowiedniej pracy. Tydzień Pracy Tymczasowej dedykowany jest szczególnie osobom poszukującym pracy, ale Start People zachęca do udziału również przedsiębiorców. Dzięki uczestnictwu w tym wydarzeniu przedstawiciele firm będą mieli okazję poznania od podszewki sposobu funkcjonowania agencji pracy oraz sprawdzenia na własne oczy jak wygląda prowadzenie procesów rekrutacyjnych. Elastyczna forma zatrudnienia, jaką jest praca tymczasowa, oferuje pracodawcom nowe możliwości. Przede wszystkim pozwala zatrudnić pracownika wedle potrzeb, sezonowo lub w celu realizacji konkretnego projektu. Jednocześnie, pracodawca redukuje wydatki związane z prowadzeniem kadr. Nie ponosi kosztów administracyjnych, gdyż za większość obowiązków odpowiada agencja pracy: Klient agencji nie musi prowadzić dokumentacji akt osobowych, dokumentacji dla ZUS oraz Urzędów Skarbowych, nie musi też wystawiać świadectw pracy oraz rozliczać wynagrodzeń. „Praca tymczasowa łączą dwie strony rynku pracy – pracownika i pracodawcę – w taki sposób, aby wszyscy odnieśli jak największe korzyści. Dlatego też warto poznać zasady jej funkcjonowania" – mówi Magdalena Błaszczyk-Moryń. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do oddziału Start People w Wałbrzychu (ul. Uczniowska 21, tel. 74/ 840 16 47).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top