Wybrali laureatów

Wybrali laureatów

w Region

Dokładnie 17  filmów z 64 nadesłanych dostało się do konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny, autorstwa twórców poniżej 30. roku życia organizowanego w ramach kolejnej edycji „Okiem Młodych". W tym roku po raz pierwszy najlepsze filmy wybiorą również przedstawiciele Jury Młodzieżowego. Festiwal rozpocznie się już 19 września.

Szósta edycja  Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych" w Świdnicy rozpocznie się już 19 września. Do konkursu promującego  młodych dokumentalistów, wpłynęło 64 filmy, z czego komisja selekcyjna wybrała 17. Laureaci powalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł, Złote Oko oraz nagrodę specjalną dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury.  Filmowców ocenią: pisarz i publicysta – Tadeusz Sobolewski, Jędrzej Morawiecki – reportażysta, dokumentalista, doktor filologii słowiańskiej i socjologii oraz Paweł Wysoczański – wychowany w Świdnicy reżyser filmów dokumentalnych. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy najlepsze filmy wybiorą również przedstawiciele Jury Młodzieżowego, w skład którego wejdzie dwójka gości z niemieckiego Biberach, miasta partnerskiego Świdnicy, oraz dwójka uczniów świdnickich szkół ponadgimnazjalnych. Efektem prac Międzynarodowego Jury Młodzieżowego będzie nagroda honorowa. By stać się członkiem jury należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatorów i wysłać go do 13 września.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top