Wybrali prezydium

Wybrali prezydium

w Region

Pełni zapału przystąpili do pracy młodzi rajcy, którzy spotkali się na pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta w Świebodzicach. Podczas inauguracyjnego spotkania wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących.

Młodzieżowa Rada Miasta to inicjatywa dwojga Radnych Rady Miejskiej w Świebodzicach: Piotra Krzyśpiaka, przewodniczącego MRM I i II kadencji, opiekuna III Kadencji MRM oraz radnej Zofii Marek, przewodniczącej Komisji Oświaty, Wychowania, Sportu Rady Miejskiej. W 2015 roku wspólnie z młodzieżą opracowywali zmiany w statucie MRM, organizowali spotkania z młodymi i doprowadzili do reaktywacji rady, a co za tym idzie do wyborów młodych rajców, które odbyły się 15 grudnia 2015 r. we wszystkich placówkach oświatowych na poziomie gimnazjów i szkół średnich z terenu miasta. Młodych radnych tuż przed rozpoczęciem obrad powitał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, życząc im wielu ciekawych pomysłów i dobrej energii do działania na rzecz swoich rówieśników. Podczas inauguracyjnej sesji wybrano prezydium rady: przewodniczącą została Natalia Zięba, a wiceprzewodniczącymi: Mateusz Ławiński i Natalia Moskwa.

Obrady koordynował będący ponownie opiekunem MRM radny Piotr Krzyśpiak, a życzliwe wsparcie poprzez swoją obecność na sali zapewnili radni: Zofia Marek, Marek Jakubina, Sławomir Łukawski oraz przewodniczący rady miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans.

Skład Młodzieżowej Rady

Zespół Szkół Ogólnokształcących: Aleksandra Chuchro, Natalia Kubiszewska, Wiktoria Pilipionek, Aleksandra Mazurkiewicz, Natalia Zięba,

Publiczny Zespół Szkół im. Prosińskiego: Marcel Kaźmierczak, Paweł Smoleń,Patryk Dworzyński

Publiczne Gimnazjum nr 2: Mateusz Ławiński, Kacper Jakubina, Kajetan Kopciuch, Daria Kulesza

Natalia Moskwa,Julia Gonet

Publiczne Gimnazjum nr 1: Natalia Kotulska, Wiktor Młynarkiewicz, Mikołaj Mówiński, Krzysztof Ostrowski

Społeczne Gimnazjum Akademickie: Daniel Kozar

Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych: Łukasz Wacławek, Angelika Falacińska

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Kolejne drogi do remontu

Droga do gruntów rolnych w Grzędach Górnych zostanie poddana przebudowie na długości

W trosce o bezpieczeństwo

Grupa Sudecka GOPR  przeprowadzała cykl ćwiczeń w zakresie ewakuacji i transportu ludzi,
Go to Top