Wygrali nową pracownię

Wygrali nową pracownię

w Region

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszennie wygrali 40 tysięcy złotych w konkursie zorganizowanym przez Tauron Ekoenergia. Dzięki tej nagrodzie początek roku szkolnego rozpoczęli w odremontowanej palcówce, a także w nowej sali do przyrody.

To już druga pracownia z tak bogatym wyposażeniem i pomocami dydaktycznymi z jakiej mogą korzystać uczniowie dwóch gminnych placówek oświatowych. Od ponad roku sala przyrody służy uczniom ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym, rozwijając ich pasje. Tym razem szansę na rozwój swoich zamiłowań do przyrody mają uczniowie w Pszennie. Za komiks o ekologii otrzymali aż 40 tysięcy złotych. Placówka w Pszennie wzbogaciła się o tablicę interaktywną, sprzęt komputerowy, elektroniczny mikroskop i pomoce do nauczania przyrody. Dużą atrakcją jest wizualizer – miniaturowa kamera na wysięgniku, która po podłączeniu do projektora lub monitora umożliwia pokaz druków i małych form przestrzennych, zastępując w ten sposób tradycyjne rzutniki. – 40 tysięcy złotych to największa z dotychczasowych kwot jakie udało nam się jednorazowo pozyskać na wyposażenie naszej placówki oświatowej. Z pomocy dydaktycznych korzystać będą z pewnością uczniowie uczęszczający na zajęcia z przyrody, matematyki, plastyki i języków obcych. Z pewnością nowoczesna sala będzie sprzyjała rozwojowi młodych talentów w naszej szkolemówi Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej imienia Mikołaja Kopernika w Pszennie.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top