Wygrali wyjazd do Europarlamentu

Wygrali wyjazd do Europarlamentu

w Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkół nr 7 z Wałbrzycha zostali laureatami organizowanego przez starostwo powiatowe konkursu ,,Ziemia Wałbrzyska w nowej perspektywie finansowania UE". W nagrodę wyjadą do Europarlamentu.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i miał na celu m.in. wskazanie możliwości rozwoju Ziemi Wałbrzyskiej w kontekście środków unijnych. Każda ze zgłoszonych trzyosobowych drużyn miała za zadanie przygotować – dotyczący swojego środowiska lokalnego (gminy, powiatu) – projekt, który mógłby zostać współfinansowany z funduszy unijnych. Istotnym elementem projektu była jego wizualizacja przedstawiona w dowolnej formie i technice. Podczas finału, jaki miał miejsce w siedzibie starostwa powiatowego, zespoły zaprezentowały trzyosobowemu jury swoje pomysły na rozwój Ziemi Wałbrzyskiej w kontekście środków z UE.

Nagrodę główną – wycieczkę do siedziby Parlamentu Europejskiego – wygrali uczniowie ZS nr 7 za projekt ,,Powrót do przeszłości". Drugie miejsce wywalczyli przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 projektem ,,Skatepark", z kolei trzecie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Politechnicznych ,,Energetyk" za ,,Dębową Olimpiadę" . Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę wałbrzyskiego oraz marszałka województwa dolnośląskiego. Nagrodę główną dla zwycięskiej drużyny w postaci wyjazdu do siedziby Parlamentu Europejskiego ufundowała poseł do Parlamentu Europejskiego, Lidia Geringer de Oedenberg, która razem z marszałkiem województwa dolnośląskiego Rafałem Jurkowlańcem oraz starostą wałbrzyskim Robertem Ławskim objęła konkurs swoim patronatem.

Lista laureatów

MIEJSCE I – ,,Powrót do przeszłości" – Zespół Szkół nr 7

1. Dawid Okarma2. Weronika Karbowska3. Joanna Bryksa

MIEJSCE II – ,,Skatepark" – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10

1. Damian Szatkowski2. Justyna Klein3. Kamil Budzyński

MIEJSCE III – ,,Dębowa Olimpiada" – Zespół Szkół Politechnicznych ,,Energetyk"

1. Damian Utecht2. Dawid Goncerz3. Piotr Krzysztofik

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top