Wyłudzał pieniądze od internautów

Wyłudzał pieniądze od internautów

w Region

Podszywając się pod Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wysłał do użytkowników portalu Nasza Klasa informację z prośbą o wsparcie jej działań. Koszt sms-a wysłanego na wskazany numer telefonu przez osoby zainteresowane miał wynosić 1,22 zł. W rzeczywistości kosztował około 24 złotych. Informacja trafiła do co najmniej 300 użytkowników portalu.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą dolnośląskiej komendy wojewódzkiej wspierani przez funkcjonariuszy z komisariatu w Nowej Rudzie zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o usiłowanie i oszustwa na portalu społecznościowym Nasza Klasa. Sprawca podszywał się pod Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, prosząc o wsparcie je działań.

Podejrzewany to młody, 17 – letni mężczyzna, mieszkaniec Nowej Rudy. Jak ustalili policjanci z komendy wojewódzkiej, sprawca podszywając się pod Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy rozesłał drogą elektroniczną do użytkowników portalu społecznościowego Nasza Klasa, wiadomość z prośbą o wsparcie działań orkiestry na rzecz osób potrzebujących.Zainteresowane pomocą osoby miały wysłać sms – a pod wskazany w informacji numer telefonu. Koszt takiego sms – a miał wynosić 1,22 zł z Vatem. Policjanci zajmujący się tą sprawą szybko ustalili, że nadawca wiadomości to po prostu oszust, a koszt sms – a w rzeczywistości wynosi około 24 złotych. Na chwilę obecną funkcjonariusze ustalili, że sprawca wysłał informację do co najmniej 300 użytkowników portalu.Do szybkiego ujawnienia tego procederu, ustalenia i zatrzymania przez policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą dolnośląskiej komendy, osoby podejrzewanej w tej sprawie, niewątpliwie przyczyniła się natychmiastowa reakcja internautów oraz współpraca z portalem Nasza Klasa. Sprawa wyszła na jaw po tym jak na stronę internetową dolnośląskiej policji zaczęły wpływać informacje od zaniepokojonych użytkowników portalu.Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym do ilu osób ostatecznie trafiła fałszywa informacja i ile osób zostało w związku z tym pokrzywdzonych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr

Piękny jubileusz

Za nami wielki dzień Zespołu Szkół im. Marisi Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju –
Go to Top