Wypełnij wniosek - weź dotację

Wypełnij wniosek – weź dotację

w Gospodarka

Kilkudziesięciu przedsiębiorców i prywatnych osób uczestniczyło w seminarium skierowanym do tych, którzy planują w najbliższym czasie otworzyć działalność gospodarczą.

Specjaliści z Regionalnej Izby Gospodarczej z Katowic wyjaśniali wałbrzyszanom jak ubiegać się o dofinansowanie z źródeł krajowych i Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego. – Warto korzystać ze środków, które są bezzwrotną dotacją. To dodatkowy kapitał, który wpłynie do firmy i pozwoli jej na bardziej dynamiczny rozwój na rynku – tłumaczyła Agnieszka Maj z RIG z Katowic. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że ci, którzy już z dotacji skorzystali, teraz nie wyobrażają sobie w dalszej perspektywie funkcjonowania na rynku bez zewnętrznego wsparcia.

Wniosek o dotację może wypełnić nawet sam przedsiębiorca. – Sieć działa w całym kraju łącznie z Wałbrzychem. Są również punkty informacyjne, których pracownicy pomogą bezpłatnie wypełnić wniosek lub go sprawdzą. Poziom trudności wypełniania aplikacji uzależniony jest od zaawansowania przedsiębiorcy. Trudno określić jednoznacznie wysokość dofinansowania, bo w każdym programie jest  na inny. Średnio jest to zwrot poniesionych kosztów w wysokości około 60 procent.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top